Молодих художників запрошують до участі у «Sheptytsky Bіennale»

Центр Шептицького Українського Католицького університету за підтримки Українського культурного фонду оголосив початок прийому заявок від художників у віці від 18 до 40 років на участь в Open Call – першому етапі масштабного проекту «Sheptytsky Bіennale».

Повідомляють організатори події, передає Еспресо.TV.

Заявки на участь у конкурсі прийматимуть до 15 серпня. Роботи мають відображати постать та діяльність видатного релігійного діяча та мецената графа Митрополита Андрія.

Варто зауважити, Шепти́цький — був єпископом Української греко-католицької церкви, а від 17 січня 1901 до смерті — Митрополитом Галицьким та Архієпископом Львівським — предстоятелем Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких. Доктор права. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.

Великий українець, за життя якого сім разів змінювалася влада і якому випало пережити політичні репресії стосовно себе, не лише реформував УГКЦ за підтримки Папи Римського, а організовував та відкривав академії, школи, музеї, сиротинці, лікарні (зокрема, Народну лічницю, де могли безоплатно лікуватися ті, хто не міг собі дозволити цього за гроші), допомагав талановитим митцям, виділяючи їм стипендії на навчання у Європі та купуючи їхні твори, реформував банківську справу тощо. Його на все вистачало, і водночас він був зорієнтований не тільки на проблеми реальності, в якій жив, а й на майбутнє свого народу, додають організатори.

“Андрей Шептицький цінував скромність і вміння, вдумливість і творчість.Тому нам важлива не лише його історична постать, але й те, які думки й надалі залишаються актуальними для нас, людей ХХІ століття. Роботи учасників мають виходити за рамки традиційних репрезентацій, ми прагнемо побачити твори, які на рівні візуальних медіа інтерпретують постать та діяльність Митрополита. Твори не повинні “ілюструвати” історичні феномени, ми очікуємо побачити оригінальні мистецькі роботи, які поєднають високу естетичну якість, шукатимуть відповіді на виклики сьогодення, використовуватимуть сучасну візуальну мову”, – пояснюють організатори конкурсу.

Участь у конкурсі можуть взяти митці з цілої України (за винятком окупованих територій), надіславши електронні копії своїх творів.

Кращі роботи, обрані професійним журі (фіналістів назвуть 25 серпня) будуть розміщені на підсумковій виставці у стінах Центру Шептицького. Окрім грамот та дипломів, троє кращих із кращих також отримають грошову винагороду. Зокрема, володар першого місця отримає 25 тисяч гривень, другого і третього – відповідно, 20 і 15 тисяч гривень.

Як розповів автор ідеї, директор Центру Шептицького, проректор з наукової роботи Українського Католицького Університету Олег Яськів, проект “Sheptytsky Bіennale”, що його планують втілити до кінця жовтня, значно ширший, ніж просто конкурс і цілком вписується у стратегічний рух УКУ “Шептицький у свідомості сучасної людини”. Так, крім конкурсу художніх робіт проект охопить:

  • сім лекцій, виголошених не обов’язково дослідниками постаті Митрополита, але в контексті його настанов, творчі зустрічі з людьми, які щось цікаве під впливом особистості цього великого чоловіка створили,
  • освітній семінар-тренінг для освітян,
  • запис п’яти інтерв’ю з відомим українськими бізнесменами (знову ж таки на теми ідей Шептицького),
  • десять відеоблогів українського правозахисника, публіциста та релігієзнавця Мирослава Мариновича,
  • а також створення одного довшого документального фільму про Шептицького чи п’яти коротких разом з відомим українським журналістом, істориком Вахтангом Кіпіані (“Історична правда”).

“Цей проект дуже різноманітний, насичений і непростий для втілення. Але дуже важливий ще й тому, що плануємо увесь відзнятий матеріал надати в загальне користування (зокрема через YouTube), протитрувавши англійською мовою. А це означає, що постать Шептицького і нашими стараннями також вмонтовуватиметься у західну культуру. Зізнаюся, що попри труднощі, щиро тішуся цим проектом. Є відчуття, що через інспіроване думками Шептицького свято інтелектуальної та культурної творчості (яке заповідається раз на два роки) ми закладаємо традицію, яка може стати брендом не лише для УКУ та Львова, а й для України в цілому”, – підсумовує Олег Яськів.

Ініціаатори проекту прагнуть аби образ та цінності Митрополита Андрея Шептицького, його інтелектуальні надбання стали сучасникам ближчими.

Нагадаємо, фотограф Олександр Шимбаровський вражає світову арт-спільноту своїми унікальними творіннями.

Схожі публікації

Залишити коментар