Стали відомі переможці 8-ого Чілдрен Кінофесту

8-й фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» цього року уперше відбувся у гібридному форматі. Він проходив з 28 травня до 2 червня року в кінотеатрах 23-х міст України, а також онлайн з 28 травня до 6 червня на сайті online.childrenkinofest.com. Покази фільмів у кінотеатрах відвідало майже 17 тисяч глядачів. Онлайн-програму переглянули понад 8 тисяч глядачів по всій Україні.

Переможців було оголошено на онлайн-церемонії закриття фестивалю 6 червня, передає “День“.

Гран-прі фестивалю за підсумками глядацького голосування отримала пригодницька стрічка «Полі» спільного виробництва Франції та Бельгії. Фільм розповідає про пригоди двох друзів – дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі. 15 липня стрічка вийде в український прокат.

Кадр з фільму “Полі”


У межах фестивалю вп’яте відбувся Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми від 7 до 14 років. Організатори отримали понад 180 заявок з усієї України, серед яких обрали 16 фіналістів.

Переможця визначило професійне журі українських кінематографістів: режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму «Віктор_Робот» Анатолій Лавренішин, режисер драми «Додому» Наріман Алієв та письменниця, режисерка документального хіта «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірина Цілик.

На церемонії закриття фестивалю відбулося нагородження:

  • звання Найкращого українського дитячого фільму року та нагороду у розмірі 15000 грн. отримала робота «Мелісса» 14-річного Матвія Глазунова з міста Ізюм.
  • найкращою стрічкою у категорії від 7 до 10 років стала анімація «БУЖОК і червона помада» 8-річної Єви Лисюк із Києва.
  • у категорії від 11 до 14 років були обрані Найкращий анімаційний фільм – «У пошуках друга» (Ірина Вертюк, 13 років, м. Миколаїв) та Найкращий ігровий фільм – «ЗУПИНИ ЦЕ!» (Аріна Горієва, 14 років, м. Дніпро). Переможці в цих категоріях отримали по 4000 грн.
  • приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів, та нагороду у розмірі 8000 грн. отримала стрічка «ЗУПИНИ ЦЕ!» (Аріна Горієва, 14 років, м. Дніпро).

Восени фільми-фіналісти можна буде переглянути на YouTube-каналі Чілдрен Кінофесту.

Почесною амбасадоркою фестивалю у 2021 році стала співачка й авторка пісень Христина Соловій.

Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів. Усі покази – безкоштовні.

9-й Чілдрен Кінофест відбудеться з 27 травня до 5 червня 2022 року.

Як повідомлялося, анімаційний фільм «Причинна» виклали онлайн до першого видання «Кобзаря».

Схожі публікації

Залишити коментар