“Королева опери” – родом із буковинського села Бабин

від Комарі Альберт

У селі Бабин на Кельменеччині, що в Чернівецькій області, працює кімната-музей Лідії Липківської – видатної оперної співачки з Буковини.

Про це повідомляє видання Молодий буковинець.

Музей почав свою роботу в 2007 році. Він розміщений у приміщенні бібліотеки. Його експозиція налічує 303 експонати, 30 з них — оригінальні.

В музеї висвітлюється життєвий та творчий шлях відомої оперної співачки. Відвідувачам буде цікаво побачити оригінал церковної книги із записом про народження майбутньої співачки, її атестат, особисті фотографії, оглянути газетні статті, книги, довідники з інформацією про співачку.

Лідію Липківську (1884-1958) називали Королевою опери кінця ХІХ — початку ХХ ст., її партнерами по сцені були Карузо, Бончі, Руффо, Смирнов, Бакланов, Шаляпін. Лідія була близькою родичкою відомої української актриси Марії Заньковецької, з їхнього роду походив відомий скрипаль-віртуоз, улюбленець Олександра ІІ, Небожевський, а також відома оперна співачка, солістка імператорського хору — Еріка.

Народилася пані Липківська в селі Бабин в сім’ї вчителя. Освіту отримала в місті Кам’янець-Подільський, у Маріїнській жіночій гімназії. Разом з іншими ученицями вона співала в церковному хорі, мала навіть власні сольні партії, привертаючи увагу чарівним голосом, який витав під куполом собору.

“Королева опери” – родом із буковинського села Бабин - фото 4
Будинок Маріїнської гімназії в Кам’янці-Подільському.
Листівка початку 20 століття

Жителі Кам’янця називали дівчинку співучою “пташкою”. Після успішного навчання в гімназії Ліда, як особливо обдарована, 1903 р. вступає на безкоштовне навчання в Санкт-Петербурзьку консерваторію. Після її закінчення 1906 році стає солісткою Маріїнського театру. Далі гастролює у Парижі, Берліні, Відні, Римі, Бухаресті, Монте-Карло, Мілані. Лідія Липківська залишилась жити за кордоном. Кар’єру завершила традиційним викладанням.

Як повідомлялося, Лагерту із серіалу “Вікінги” зіграла українка, що в дитинстві належала до «Пласту».

Схожі публікації

Залишити коментар