Онлайн-енциклопедія старовинних українських пісень: Проект створює канадська співачка Марічка Марчик

У Канадаі українська співачка, знавець та дослідник етномузики, членкиня гурту «Balaklava Blues» Марічка Марчик створює онлайн-енциклопедію старовинних українських народних пісень.

Про це розповіла сама музикантка, передає Укрінформ.

«Це буде безкоштовна та доступна енциклопедія, до якої увійдуть унікальні архівні аудіоматеріали, які фольклористи багато років збирали у різних регіонах України. Там будуть рідкісні пісенно-археологічні зразки, які подеколи існували лише в одному селі і пішли у забуття з останнім носієм традиції», – зазначила Марчик.

На вебсторінці енциклопедії можна буде знайти ноти і тексти пісень — українською і транслітеровані латиницею, матеріали українською та англійською мовами, а також відеоуроки, щоб люди з різних країн змогли долучитися до української пісенної традиції. Планується, що сторінки сайту матимуть вигляд артколажів з інтерактивною мапою різних етнічних регіонів України, включаючи Крим, представлених десятьма пісенними жанрами кожен.

Першу частину енциклопедії презентують і відкриють для використання вже навесні 2021 року.

Протягом року, доки формується архів, Марчик викладатиме відеоуроки старовинних українських пісень на сторінках «Balaklava Blues» у Фейсбуці та Ютубі.

Музикантка сподівається, що матеріали енциклопедії вже наступного року включать у якості посібника до освітньої програми шкіл в Україні і діаспорі.

За словами Марчик, масштабний проєкт створюється за підтримки Українсько-канадського дослідчо-документаційного центру (Канада) та Проблемної науково-дослідної лабораторії етномузикології Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

Варто зазначити, Марічка Марчик – українська співачка, солістка проєкту «Balaklava Blues», у минулому — гуртів «Божичі», «Сонцекльош», «Куку Шанель». Нині зі своїм чоловіком Марком, лідером музичного гурту «Lemon Bucket Orkestra», мешкає у Торонто.

Як повідомлялося, співак Поль Манандіз родом з Бельгії та з франко-італійським корінням, одружившись з українкою Оленою перебрався до України, яка стала для нього новою Батьківщиною. Його україномовна творчість є взірцем справжнього патріотизму.

Схожі публікації

Залишити коментар