Бізнес Швеції зацікавлений у розвитку співпраці з українськими високотехнологічними компаніями

від Стожари

Swedish business is interested in developing cooperation with Ukrainian high-tech companies

Підтримка економічної та оборонної спроможності України є ключовою для її перемоги у війні з терористичною Росією. Співпраця з Швецією може відіграти важливу роль у цьому.

Швеція може надати Україні військову допомогу, включаючи зброю, боєприпаси та навчання. Шведська експертиза може допомогти українській стороні реформувати свою армію та зробити її більш ефективною.

Шведські інвестиції можуть допомогти стимулювати український бізнес та створити нові робочі місця. Співпраця з Швецією може допомогти Україні покращити свою ділову середу та зробити її більш привабливою для іноземних інвесторів.

Шведський бізнес зацікавлений у збільшенні своєї присутності в Україні, а також у розвитку співпраці з українськими компаніями у високотехнологічних галузях – енергетиці, телекомунікаціях та кібербезпеці. Про це йшла мова під час зустрічі представників українського уряду з віцепрем’єр-міністром та міністром енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Еббою Буш, повідомляє Урядовий портал.

«Під час зустрічі ми подякували Уряду Швеції за вже надану підтримку, закликали сприяти шведському бізнесу інвестувати в українську економіку та долучитися до реалізації проєктів у рамках Плану відновлення України. Адже саме інвестиції з боку приватного сектору є надзвичайно важливими для відновлення нашої країни, оскільки вони мають найбільший мультиплікаційний ефект для економіки.

Ми обговорили конкретні проєкти, які можуть бути цікаві для інвестицій шведським компаніям. Почули від колег, що шведський бізнес, який вже працює в Україні, зацікавлений у збільшенні своєї присутності, а потенційні інвестори висловлюють зацікавленість у співпраці в таких високотехнологічних галузях, як класична та зелена енергетика, телекомунікації та кібербезпека. Для нас дуже важливо локалізувати такі високотехнологічні виробництва в Україні. Ми маємо чудові можливості для співпраці, від якої у виграші будуть обидві країни», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністра економіки України Юлія Свириденко.

Під час зустрічі сторони обговорили можливості для збільшення підтримки енергетичного сектору України на фоні чергових ракетних обстрілів з боку рф та інвестиції до інших ключових секторів економіки, які будуть пріоритетними у 2024-2027 роках і мають найбільший потенціал для зростання. Також мова йшла про можливість залучення шведського Експортно-кредитного агентства до страхування воєнних ризиків для шведських інвесторів.

Ще однією темою розмови став розвиток жіночого підприємництва в Україні, надання грантів жінкам на розвиток бізнесу та зменшення гендерного розриву в оплаті праці. Пріоритетом для Уряду є скорочення розриву в оплаті праці чоловіків і жінок з 18,6% до 13,6% до 2030 року.

Також Ю. Свириденко акцентувала на тому, що все частіше українські жінки готові проходити навчання і перекваліфіковуються на чоловічі професії – працюють на будівництві, у галузі розмінуванні, переробній промисловості та на багатьох інших, колись виключно «чоловічих», посадах. Сторони обговорили можливості участі Швеції в освітніх програмах для жінок-підприємців, аби вони з новими навичками та знаннями повертались відбудовувати Україну.

Схожі публікації

Залишити коментар