Скільки українців залишаться за кордоном: прогноз МВФ

від Стожари

В умовах воєнних дій терористичної Росії проти України чисельність та напрями переміщень цивільного населення постійно змінюються. Тому діапазон оцінок масштабу втрат людського потенціалу в результаті масового виїзду за кордон біженців війни залишається досить широким. Найбільш вживаними є оцінки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), що формуються на основі інформації держав, які надали прихисток біженцям з України, а також даних щодо перетину кордонів

Міжнародний валютний фонд, МВФ (International Monetary Fund, IMF), як спецустанова ООН, припускає, що війна триватиме до 2024 року, тож потрібні певні базові витрати для заохочення повернення біженців з України. «Для повернення мігрантів до України потрібен час. Таким чином, ми очікуємо лише невелику чисту притоку наступного 2024 року», – зазначив представник МВФ під час брифінгу 12.12.2023. Приблизно 2 млн біженців з України назавжди залишаться за кордоном після закінчення війни з Росією, повідомив представник Міжнародного валютного фонду.

Попри війну українці повертаються додому. Серед причин такі:

  • возз’єднання з родиною,
  • туга за домівкою,
  • відвідини родичів,
  • продовження навчання,
  • візити до лікарів,
  • поновлення документів.

Понад те, частина українських біженців, які виїхали за межі країни через повномасштабне вторгнення, на даний час не планують повертатись додому. З часом вимушені мігранти пристосовуються до життя за кордоном, облаштовуються, соціалізуються, звикають, що утримує українських біженців за кордоном.

Зауважимо, основною причиною переїзду українців за кордон від початку повномасштабної війни стало питання безпеки та добробут сім’ї. Серед труднощів адаптації біженці найчастіше називають місцеву мову, фінансові труднощі та пошук житла.

Принагідно нагадаємо, що деякі думають над тим, як стимулювати українців повертатися додому. Для прикладу, вже три держави платитимуть українським біженцям гроші за те, що ті повернуться на Батьківщину. Зокрема виплати можна буде отримати у Ірландії, Швейцарії та Норвегії.

Схожі публікації

Залишити коментар