Потрібно було втікати: європейські компанії, які залишилися в терористичній РФ, озвучили суму збитків, – Financial Times

від Стожари

Після вторгнення РФ в Україну найбільші європейські компанії, які працювали на той момент на території агресора, зазнали не менше 100 мільярдів євро прямих збитків. Огляд річних звітів 600 європейських груп і фінансових звітів за 2023 рік показує, що 176 компаній зафіксували знецінення активів, витрати, пов’язані з обміном іноземної валюти, та інші разові витрати в результаті продажу, закриття або скорочення російського бізнесу.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на матеріал Financial Times.

Сукупна цифра не включає непрямі макроекономічні наслідки війни, такі як вища вартість енергії та товарів. Згідно з даними, зібраними Київською школою економіки, понад 50% з 1871 європейського підприємства в Росії до війни все ще працюють в РФ. Як зазначається в матеріалі, в РФ все ще залишаються італійська UniCredit, австрійська Raiffeisen, швейцарська Nestlé та британська Unilever.

«Навіть якщо компанія втратила багато грошей, виїжджаючи з Росії, ті, хто залишаються, ризикують втратити набагато більше. Виявляється, стратегія «різати та бігти» була найкращою стратегією для компаній, які вирішували, що робити на початку війни. Чим швидше ви підете, тим меншими будуть ваші втрати», – сказав Набі Абдуллаєв, партнер стратегічного консалтингу Control Risks.

Найбільші витрати на виведення зосереджені в декількох незахищених секторах. Найбільші списання і витрати понесли нафтогазові групи: тільки три компанії – BP, Shell і TotalEnergies – повідомили про сукупні збитки в розмірі 40,6 млрд євро. Збитки були значно компенсовані вищими цінами на нафту та газ, що допомогло цим групам повідомити про небувалий сукупний прибуткк в розмірі близько 95 млрд євро (104 млрд доларів) в минулому році. Конфлікт підтримав акції оборонних компаній.

Найбільше постраждали британські компанії, що втратили понад €30 млрд. На другому і третьому місцях — Німеччина і Франція, що втратили більше €20 млрд. в десятці лідерів — Італія, Ірландія, Данія, Фінляндія, Бельгія, Швейцарія та Нідерланди.

Війна в Україні та вихід з російського ринку. 28 березня 2023 року в Росії ввели плату за вихід іноземних компаній з ринку агресора. До цього компанії, що виходили з Росії, могли вибирати між “добровільним внеском” в російський державний бюджет, який становив 10% від вартості продажу, або відстрочкою платежу від продажу на кілька років.

Після того, як Росія відібрала російський бізнес у компанії Danone (штаб-квартира компанії у Франції) і оголосила про завершення процесу «націоналізації», Danone в Росії очолив рідний племінник Рамзана Кадирова. Згідно з повідомленням видання The Bell, новим гендиректором ТОВ «Данон Росія» після передачі компанії в тимчасове управління Росімущєства став глава Мінсільгоспу Чеченської Республіки Якуб Закрієв. За інформацією видання, ще до оголошення про рішення Путіна, росЗМІ повідомляли про те, що у цієї Угоди є «інтересанти в Чечні».

Схожі публікації