Військова допомога Україні від Европи зменшується – саме тоді, коли Київ починає вирішальний контрнаступ – ЗМІ

Протягом усього липня шість найбільших країн Європи не запропонували Україні нових двосторонніх військових зобов’язань – це перший такий місяць після вторгнення Росії в лютому.

Про це повідомило видання Politico з посиланням на дані Кільського інституту світової економіки.

Видання наголошує: це є ознакою того, що, незважаючи на історичні зміни в європейській оборонній політиці, військова допомога Україні, схоже, зменшується – саме тоді, коли Київ починає вирішальний контрнаступ.

Свіжі дані Кільського інституту світової економіки, який відстежує підтримку України під час війни, охоплюють Велику Британію, Францію, Німеччину, Іспанію, Італію та Польщу.

Керівник групи, яка відстежує підтримку України, Крістоф Требеш, зазначив: дані організації показують, що зобов’язання щодо європейської військової допомоги Україні мають тенденцію до зниження з кінця квітня.

“Незважаючи на те, що війна вступила в критичну фазу, нові ініціативи з надання допомоги вичерпалися”, – сказав пан Требеш.

Варто нагадати, що західні союзники України зустрілися минулого тижня в Копенгагені, щоб зібрати 1,5 мільярда євро зобов’язань військової допомоги українським військовим. Але пан Требеш відзначив, що ця цифра “мізерна порівняно з тими, що вдалось збирати на попередніх конференціях”.

Аналітик наголосив, що європейські країни повинні розглядати війну в Україні як щось більш схоже на кризу в єврозоні чи пандемію коронавірусу. Ці дві події спонукали континент спрямувати сотні мільярдів на заходи екстреного фінансування.

Наприклад, фонд відновлення ЄС після пандемії коронавірусу охоплює приблизно 800 мільярдів євро у вигляді позик та грантів. Загальна європейська допомога Україні поки що становить лише малу частину цієї суми. За словами пана Требеша, “це напрочуд мало, враховуючи, що поставлено на карту”.

Колишній міністр оборони Естонії Ріхо Террас, нині член Європарламенту, сказав, що Європі потрібно “прокинутися”, стверджуючи, що до перемоги над Росією не буде миру в Європі. «Щодня гинуть сотні людей, не лише солдати, але жінки та діти», — сказав він. “Люди не дуже розуміють, ми на війні”.

Разом з тим, сьогодні, путінський терористичний режим становить загрозу не лише для України, але і для всієї Європи та світу.

Варто також нагадати, що російські окупанти заявляють, що готові підірвати Запорізьку атомну електростанцію.

Вчені попереджають, що від наслідків ядерної катастрофи на ЗАЕС постраждає не лише Україна, а й країни Європейського Союзу.

Як повідомлялося, Франція надає українським медиками 10 тисяч ноутбуків та допоможе у розмінуванні Чернігівщини.

Схожі публікації

Залишити коментар