Кулеба пояснив, що дасть визнання Росії державою-спонсором тероризму

від Стожари

Росію необхідно визнати державою-спонсором тероризму, і зробити це якнайшвидше. Оскільки це ще більше ізолює її від цивілізованого світу та посприяє посиленню санкцій.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в колонці для РБК-Україна.

За словами міністра закордонних справ, потрібно якнайшвидше визнати Росію державою-спонсором тероризму, оскільки з 24 лютого росіяни вчинили всі перелічені у Римському статуті злочини.

“Тероризм – це дійсно друге ім’я сучасної Росії, тому визнання її державою-спонсором тероризму буде лише юридичною фіксацією реальності. На практиці це означатиме запровадження додаткових санкцій як з боку США, так і з боку інших країн, ще глибшу міжнародну ізоляцію російського режиму та повне руйнування залишків репутації Росії на багато десятиріч”, – пише Кулеба.

За словами Кулеби, протягом багатьох років Росія використовувала “боротьбу з тероризмом” для маніпуляцій і причин взаємодії з нею інших країн. Таким чином РФ відбілила свою репутацію у Європі та США після нападу в 2008 році на Грузію та в 2014 році – на Україну.

“Росія нав’язувала міф про свою нібито конструктивну роль у протидії тероризму для виправдання власних воєн, починаючи з Чечні та завершуючи Сирією. Хоча жодна з них не була справедливою чи виправданою, російські чиновники та дипломати всюди розповідали, що вони нібито борються з тероризмом. Внесення Росії в список держав-спонсорів тероризму назавжди зруйнує цей міф. Росія є джерелом тероризму, а не борцем із ним”, – пише Кулеба.

Міністр зазначив, що путінський терористичний режим становить загрозу не лише для України, але і для всієї Європи та світу.

“Путін давно довів, що кордони для нього не мають значення, а ворогом проголосив увесь демократичний світ. Він буде з посиленою енергією експортувати російський тероризм далеко за межі України, якщо не зупинити його зараз”, – сказав він.

Також Кулеба вважає, що російський тероризм поширюється як у самій Росії, так і за її межами.

“Всередині країни Кремль використовує державний терор як інструмент знищення політичних опонентів, журналістів та правозахисників, етнічних, релігійних, сексуальних меншин… В Україні це воєнний тероризм, використання терористичних тактик залякування в ході агресивної війни. У міжнародному вимірі, російські приватні військові компанії та кілери залякують суспільства інших країн”, – пише міністр.

Українські дипломати працюють над тим, щоб Росія була визнана державою-спонсором тероризму США, а також терористичною державою на рівні як європейських держав, так і міжнародних організацій.

“Ми переконуємо партнерів, що такий крок – у їхніх власних інтересах. Путін давно довів, що кордони для нього не мають значення, а ворогом проголосив увесь демократичний світ. Він буде з посиленою енергією експортувати російський тероризм далеко за межі України, якщо не зупинити його зараз”, – написав Кулеба.

Схожі публікації

Залишити коментар