У Києві стартував Українсько-Данський молодіжний дім

У Києві відбувся офіційний запуск діяльності Українсько-Данського молодіжного дому (УДМД), утвореного завдяки спільним зусиллям Данського інституту культури, Данської молодіжної ради та МЗС Данії.

Про це повідомляє прес-служба посольства України в Королівстві Данія.

У онлайн-заході з цієї нагоди взяли участь директорка УДМД Юлі Арнфред Боєсен, заступниця міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, директор Департаменту європейського сусідства МЗС Данії Ларс Бо Мьоллер, а також молоді люди, які представили свої проєкти та поділилися враженнями від українсько-данської молодіжної співпраці.

Заступниця міністра Марина Попатенко привітала команду УДМД зі стартом роботи онлайн. За її словами, напрями роботи та завдання, які поставив перед собою Молодіжний дім, відповідають пріоритетам і завданням державної молодіжної політики України, основна мета якої – підвищення активності молоді в громадському житті.

Директор Ларс Мьоллер зауважив, що Україна і Данія близькі один до одного як фізично, так і в амбіціях щодо залучення молодого поколінь, які будуть посилені відкриттям Молодіжного дому. Він висловив задоволення, що Молодіжний дім «управлятиметься молоддю та для молоді, яка сама визначатиме порядок денний нових демократичних дій з урахуванням стрімкого технологічного розвитку».

Задекларовано, що УДМД буде платформою для демократичного діалогу, творчості та молодіжної участі для молоді України та Данії. Він підтримуватиме молодіжні проєкти, активну участь у громадському житті серед молоді України та сприятиме довгостроковій співпраці між данською та українською молоддю.

В планах діяльності Молодіжного дому організація молодіжних фестивалів, програм обміну, семінарів, дебатів та різних соціальних та культурних заходів. Передбачені заходи у регіонах України насамперед у Полтаві та Маріуполі.

Відвідувачами УДМД будуть як офіційні молодіжні організації, так і більш неформальні групи, наприклад, митці та активісти, що представляють всі частини політичного спектра.

Проєкт реалізовано в рамках Данської програми сусідства та профінансований зовнішньополітичним відомством Данії, яке виділило на цей проєкт 18 млн данських крон (2,4 млн євро).

Також під час заходу презентовано вебсайт організації: theyouthhouse.org.

Нагадаємо, 26 березня 2021 року на Буковині відбувся перший організаційний комітет проведення Форуму української молоді діаспори «Чернівці 2021» у межах ІІІ Конгресу Світового конгресу українських молодіжних організацій.

Масштабний Форум української молоді діаспори відбудеться у Чернівцях в серпні.

Схожі публікації

Залишити коментар