У вівторок, 9 березня, з раннього ранку, до пам’ятника Шевченку у Севастополі люди несли квіти. У центрі на постаменті покладено жовтий букет, перев’язаний блакитною стрічкою – в тонах українського прапора. Здебільшого, до пам’ятника покладали жовті та сині квіти – іриси, нарциси, гіацинти, мімозу, троянди, тюльпани.
Так, активісти Українського національно-культурного товариства Севастополя і місцеві жителі поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. Про це повідомляє Крим.Реалії.
Зазначається, що жителі Севастополя приходили вшанувати пам’ять Шевченка за власною ініціативою, дотримуючись коронавірусних обмежень.
![В окупованому Севастополі до пам’ятника Шевченку поклали квіти в кольорах українського прапора В окупованому Севастополі до пам’ятника Шевченку поклали квіти в кольорах українського прапора](https://svitua.org/wp-content/uploads/2021/03/im-433-1-1024x576.jpg)
Як повідомляється, торговці з сусіднього Юмашевського ринку охоче розповіли, що знають про день народження Шевченка. У покупців запитували, “куди квіти”. На букети “для Шевченка” пропонували знижку в пів ціни. Деякі просили покласти квіти до пам’ятника і від них.
Разом з тим повідомляється, що в Сімферополі біля пам’ятника Кобзарю під керівництвом глави провладної російської організації «Українська громада Криму» Анастасії Гридчин проведено заходи. Учасники в кількості близько двох десятків людей покладали квіти, читали вірші і співали народні пісні. Знаменитий «Заповіт» Тараса Шевченка тут читали не тільки українською мовою, а й російською. Тільки після цього “офіційного заходу”, інші кримчани могли вшанувати Кобзаря.
![В окупованому Севастополі до пам’ятника Шевченку поклали квіти в кольорах українського прапора - фото 2 В окупованому Севастополі до пам’ятника Шевченку поклали квіти в кольорах українського прапора - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2021/03/159324347_3353304758103112_7766393417350848022_n-1.jpg)
На фото, окрім селищних споруд, можна побачити і його жителів, а також традиційний одяг.
Їх зробив на початку XX ст. внучатий небіж Тараса Шевченка, фотограф та видавець Григорій Шевченко.