Перша хвиля «великої» українізації 1920-х років мала впливових промоторів як у Кремлі (де хотіли зробити з радянської України свого роду «вітрину» успішного національно-культурного життя для Європи), так і в самій Україні (з числа членів колишніх лівих партій та групи «націонал-комуністів» у КП(б)У). Проте друга така хвиля подібної культурної ініціативи, яка розпочалася з кінця 1950-х років, мала інших «спонсорів» і в Москві, і в Києві.
08.07.2020
Норвезькі компанії вірять, що в Україні є всі можливості для залучення великих інвестицій. Але підкреслюють,…
- Власна думка
Що має зробити українська влада для збільшення інвестиційної привабливості після COVID-19?
Після масштабного карантину введеного в країні через поширення коронавірусу Covid-19 влада України повинна вжити низку…
Старовинний козацький рід із Зіньків зберіг назву рідної землі – Зіньківські. 1652 року серед засновників Острогожська був козак Іван Зіньківський. Він був першим слобідським полковником, але пристав до повстанців Степана Разіна, за що позбувся не тільки посади, а й життя.
- Новини діаспориПодіЇЦікавоЦікаво
У канадському місті Вінніпег українці відсвяткували Івана Купала
від Комарі АльбертУ канадському місті Вінніпег, що розташоване в провінції Манітоба, пройшло святкування українського народного свята –…
- Новини діаспориПодіЇ
Голова УГКЦ Отець Святослав передав антимінси для вірян УГКЦ в Австрії
від Комарі АльбертГолова Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав (Шевчук) передав антимінси для вірян УГКЦ в Австрії.
- Музеї
Інноваційність на варті виховання козацького духу: Полковник, що створив Музей становлення української нації, поділився досвідом
На Печерських пагорбах Києва в основі меморіалу “Батьківщина-Мати” розмістився Музей становлення української нації. Вже за…
- Новини діаспориНовини партнерівПодіЇ
CКУ приєднався до звернення СУОА проти демонстрації символіки СРСР на австралійському державному телеканалі
від Комарі АльбертCвітовий Конгрес Українців (СКУ) приєднався до звернення Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА) проти демонстрації совєтської символіки на австралійському державному телеканалі.
- Видатні українці
Українське мистецтво відзначає 113 років від Дня народження мисткині-емігрантки Людмили Морозової
від Комарі АльбертЛюдмила Морозова, відома українська художниця-емігрантка, вчилася у майстерні професора Федора Кричевського в Київському художньому інституті. За те, що вона «любила писати церкви», її кілька разів виключали з навчання, проте це не вплинуло на розвиток її особистості як мисткині.
Українська мова у світі сприймається як одна з наймилозвучніших і наймелодійніших.