Здобуття сучасних знань і навичок під час перебування за кордоном через війну з імперською і терористичною Росією дозволяє українським діаспорянам та вимушеним мігрантам інтегруватися в міжнародний ринок праці на рівних умовах.
Знання та досвід, набуті за кордоном, особливо в інноваційних галузях, управлінні, освіті, охороні здоров’я та соціальних науках, можуть бути критично важливими для відновлення і розвитку України після завершення війни. Діаспоряни та мігранти, які повернуться з новими знаннями, можуть відігравати ключову роль у відбудові інфраструктури, впровадженні нових технологій та практик, а також у підвищенні стандартів управління і життєдіяльності. Вони можуть стати агентами змін, які сприятимуть модернізації країни.
Кожен десятий бізнес, який був створений у першій половині 2024 року у Польщі, належить українцям, а 77% нещодавно зареєстрованих іноземцями в Польщі бізнесів керували українці, повідомляє польський ресурс PAP.
За даними Польського економічного інституту (PIE), з січня 2022 року по червень 2024 року у Польщі було створено близько 59 800 українських активних індивідуальних підприємств (JDG). Зазначається, що у першій половині 2024 року громадяни України створили понад кожен десятий бізнес у Польщі (11,2%), а 77% активних, нещодавно зареєстрованих іноземцями в Польщі бізнесів керували українці.
Як повідомили у PIE, частка українських підприємств, створених жінками в першій половині цього року, становить близько 35%, що нижче, ніж частка підприємств, створених польськими жінками за той самий період (38%). «Ще у 2023 році частка українських жінок, які очолювали активні індивідуальні підприємства, була вищою, ніж частка польських жінок (37% проти 34%). У січні 2024 року ми зафіксували найнижчу частку JDG, створених громадянками України (31%), а в липні 2022 року – найвищу (44%)» – зазначає видання.
За даними Польського економічного інституту, українські індивідуальні підприємства, створені у першому півріччі цього року, працюють переважно в таких галузях, як будівництво (23%), інформаційно-комунікаційні технології (19%) та послуги (12%). У звіті також зазначається, що за галузевою структурою бізнес, створений українськими чоловіками, відрізняється від бізнесів, створених жінками. Чоловіки найчастіше засновують підприємства, пов’язані з будівництвом (34%), інформацією та зв’язком (23%), а також транспортом та складським господарством (11%). Майже кожне третє підприємство, яким керують громадянки України, надає послуги (30%).