Правозахисники сподіваються на перше міжнародне переслідування проти Путіна за воєнний злочин голоду

від Стожари

Президент терористичної РФії Владімір Путін може зіткнутися з новою справою про воєнний злочин, оскільки експерти та міжнародні юристи зібрали докази, які свідчать про те, що ще до військового вторгнення Росія розпочала підготовку голодомору в Україні.

Про це повідомляє The Independent.

«Закупівлі російським оборонним підрядником свідчать про те, що Москва планувала вкрасти величезну кількість українського зерна за кілька місяців до того, як війська перетнули кордон», – пише видання. Згідно з новими доказами, зібраними експертами з прав людини, Росія активно готувалася до викрадення запасів зерна, що мало позбавити українське населення продовольства. Підготовка до цього розпочалася і тривала протягом кількох місяців до того, як Путін віддав наказ про вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

«Коли 24 лютого 2022 року російські танки все-таки перетнули кордон, вони навмисно спочатку націлилися на райони, багаті на зерно, та інфраструктуру виробництва продовольства», – йдеться у новому звіті міжнародної юридичної фірми з прав людини Global Rights Compliance. GRC з’ясувала, що ще в грудні 2021 року російський оборонний підрядник почав закуповувати вантажівки для перевезення зерна, а також три нові 170-метрові суховантажні судна, що свідчить про попереднє планування пограбування українських продовольчих ресурсів «у безпрецедентних масштабах».

І вже менше, ніж за тиждень після вторгнення, Росія почала захоплювати українські ферми, де викрадала 12 000 тонн зерна на день. Докази «скоординованого рівня попереднього планування» будуть надані Міжнародному кримінальному суду. GRC сподівається, що це призведе до першого міжнародного переслідування проти Путіна за воєнний злочин голоду як методу ведення війни.

Награбоване російськими варварами в Україні зерно наразі оцінюється в 1 млрд доларів на рік. Кілька приватних українських зернових компаній були примусово включені до складу російського державного оператора, повідомили в GRC.

Дуже ймовірно, що Росію визнають винною, вважає Катріона Мердок, партнер Global Rights Compliance. І якщо так станеться, Путін може зіткнутися з ще одним ордером на арешт МКС на додаток до того, який був виданий у березні цього [2023] року за незаконну депортацію дітей з окупованих українських територій.

«Росія не лише застосувала багатосторонній підхід, взявши в облогу цивільне населення, зруйнувавши критично важливу інфраструктуру, але й заздалегідь спланувала захоплення та пограбування сільськогосподарської продукції за підступним планом. Москва спровокувала глобальну продовольчу кризу і застосувала атаки на сільськогосподарський сектор України як тактику ведення війни», – сказала Мердок в інтерв’ю The Independent.

Схожі публікації

Залишити коментар