У Німеччині розслідують злочини РФ в Україні – серед них катування та вбивства / Germany is investigating crimes committed by the Russian Federation in Ukraine, including torture and murder

від Стожари

Фонд Клуні за справедливість (The Clooney Foundation for Justice, CFJ) – благодійна організація юристки Амаль Клуні та її чоловіка, голлівудського актора Джорджа Клуні – звернувся до прокуратури Німеччини з проханням провести розслідування за трьома епізодами ймовірних військових злочинів, скоєних російськими військовими в Україні. Підозрювані – командири вищої та середньої ланки російської армії.

Заяви подано до прокуратури Німеччини, оскільки в німецькому законодавстві закріплено принцип універсальної юрисдикції — правоохоронні органи країни можуть розпочати кримінальне розслідування за фактом злочинів, скоєних за межами Німеччини незалежно від громадянства підозрюваних чи потерпілих, чи наявності у когось із них зв’язків із Німеччиною. При цьому саме в цих трьох випадках деякі сім’ї загиблих або постраждалі проживають у Німеччині, інші готові приїхати і дати свідчення в країні, повідомляє Korrespondent.net .

Збір доказів. CFJ представляє інтереси 16 постраждалих та сімей жертв. З самого початку війни Docket — окремий проект фонду, що складається з міжнародних юристів та слідчих, — збирав докази та готував матеріали, які докладно описують злочини, вчинені російськими військами на території України. Їхня робота включала численні польові розслідування в Україні, а також великий аналіз даних із відкритих джерел.

Як пояснюють у фонді, якщо німецька влада визнає докази, подані проти конкретних людей, переконливими, вони можуть розпочати кримінальне розслідування та видати ордер на арешт підозрюваних, що дозволить зробити їх затримання, екстрадицію та судове переслідування. Ордери на арешт можуть бути виконані в країнах за межами Німеччини через системи Європолу та Інтерполу. Міжнародний кримінальний суд може видавати ордери на арешт головних підозрюваних.

Німецькі суди займають лідируючі позиції у світі щодо розслідування міжнародних злочинів відповідно до принципу універсальної юрисдикції. Вони розслідували злочини, скоєні угрупуванням Ісламської держави проти єзидів — етноконфесійної меншини в Іраку.

Що за випадки. Перша справа стосується обстрілу ракетами Х-22 селища Сергіївка на Одещині влітку 2022 року, при якому загинули 22 особи та ще 40 отримали поранення. Як зазначається у зібраному досьє, всі вони були цивільними особами, а довкола не було жодних військових об’єктів. Постраждалими є родичі 11 загиблих, а також троє людей, які вижили, двоє з яких — діти. Як вважають у фонді, застосування ракет Х-22, що мають малу точність і більшу потужність, може належати до заборонених методів ведення війни. Відповідальним за це може бути найвище командування Головного управління Генштабу РФ.

Другий випадок стосується затримання, тортур та вбивства чотирьох чоловіків у Харківській області. Вони були затримані у березні 2022 року силами самопроголошеної “ЛНР”, після чого про їхню долю довгий час нічого не було відомо, а за кілька місяців було виявлено їхні тіла. Потерпілими є сім’ї трьох убитих, а підозрюваними — чотири командири підрозділів ЛНР та російської армії, які контролювали прилеглу територію.

Третій випадок стосується вбивств, тортур, сексуалізованого насильства та пограбувань у березні 2022 року на Київщині. У справі зафіксовано вбивства щонайменше 28 осіб, п’ять випадків зґвалтування, а також тортури восьми людей. Постраждалими у справі проходять родина одного з убитих і чоловіка, який був затриманий і катований, а підозрюються в злочинах п’ять російських командирів, які керували підрозділами, які брали участь в окупації.

Схожі публікації

Залишити коментар