Українське Міносвіти та науки назвали найбільш популярні спеціальності серед абітурієнтів у 2023 році

від Стожари

У Міносвіти та науки розповіли, куди у 2023 році абітурієнти найчастіше вступали на бюджет та на які спеціальності встановили найвищий пороговий бал. Найпопулярнішими спеціальностями для абітурієнтів в українських вишах у 2023 році на бюджетній формі навчання стали «Комп’ютерні науки» (понад 30 тис. заяв на вступ), «Філологія» (27,6 тис.) та «Право» (майже 26 тис.). Про це у середу, 18.10.2023, повідомив міністр Оксен Лісовий .

Також у десятку найбільш привабливих для навчання увійшли спеціальності: менеджмент, психологія, Інженерія програмного забезпечення, середня освіта, маркетинг, медицина, кібербезпека. Топ спеціальностей, на які вступили навчатися на бюджет очолюють середня освіта (5 425), комп’ютерні науки (3 755) та медицина (3 724).

Найвищий пороговий бал на бюджетні місця був встановлений при вступі за відкритими конкурсними пропозиціями на: стоматологію (187.120), політологію (180.750), міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (180.500). При вступі за фіксованими конкурсними пропозиціями найвищий пороговий бал був на біологію та біохімію, міжнародні відносини та політологію.

У відомстві підкреслили, що у 2023 році держава робила фокус на інженерно-технічні, педагогічні та природничі спеціальності. «Адже саме такі фахівці критично необхідні для відновлення та підтримки України під час війни», – вказав міністр Лісовий.

Схожі публікації

Залишити коментар