В Україні ухвалено Ромську стратегію на період 2024 – 2025 років

від Стожари

Ромська національність є другою, після єврейської, за чисельністю національною меншиною, яка зазнала геноциду під час Другої світової війни. Під час Другої світової війни було знищено 80% усього ромського населення країн Європи. Жертвами нацистського геноциду ромів 1933-45 років, за різними оцінками, стали від 200 до 500 тисяч ромів з різних країн. Лише радянською владою було знищено 300 тисяч ромів, шляхом розстрілу, депортацій, репресій чи катувань.

План заходів ухваленої Ромської стратегії на період 2024 – 2025 років передбачає забезпечення рівних прав і можливостей для ромів у всіх сферах суспільного життя, зокрема у сфері освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, праці та зайнятості, соціальної сфери, культури та мистецтва, повідомляє сайт Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

В Україні ухвалено Ромську стратегію на період 2024 – 2025 років

А саме, Стратегією передбачені наступне:

  • актуалізація та деталізація статистичної інформації про ромську національну меншину України;
  • забезпечення правового захисту та протидії дискримінації осіб, які належать до ромської національної меншини України;
  • розширення можливостей доступу осіб, які належать до ромської національної меншини України, до якісної освіти;
  • розширення можливостей доступу осіб, які належать до ромської національної меншини України, до послуг у сфері охорони здоров’я;
  • підвищення якості житлово-побутових умов для осіб, які належать до ромської національної меншини України;
  • забезпечення працевлаштування та підвищення рівня зайнятості осіб, які належать до ромської національної меншини України;
  • забезпечення соціального захисту осіб, які належать до ромської національної меншини України;
  • підтримка забезпечення культурної, мовної самобутності ромської національної меншини України.

Нагадаємо, що Стратегія сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року була схвалена Кабінетом Міністрів України 28 липня 2021 року, проте, була призупинена в березні 2022 року через повномасштабну війну в Україні. Війна змінила не тільки плани державних органів, а й долі мільйонів людей – багато ромів були змушені покинути свої домівки та шукати притулку в інших регіонах України або за кордоном. Внаслідок цього виконання багатьох заходів, передбачених Стратегією, було ускладнено або неможливо.

У липні 2023 року Кабінет Міністрів України відновив дію Ромської стратегії на період до 2030 року, адаптувавши її до нових реалій повномасштабної війни з рф. Реалізація Стратегії сприятиме покращенню становища ромів в українському суспільстві та їхній інтеграції до європейських цінностей і стандартів.

Схожі публікації

Залишити коментар