25 українських лікарень стали побратимами провідних світових клінік у форматі міжнародного медичного партнерства

від Стожари

Міжнародне медичне партнерство – проект, який реалізовуватиметься під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. У вересні 2023 року в рамках саміту відбувся Сателітний саміт міністрів охорони здоров’я різних країн. До нього долучилися 14 міністрів охорони здоровʼя з різних куточків світу. Він дав старт великому проекту: Програмі міжнародного медичного партнерства. Лікарні з різних куточків України підписали меморандуми про співпрацю з провідними світовими клініками, в яких перейматимуть передовий досвід та будуть ділитись власним.

Окрім міністрів охорони здоровʼя з різних куточків світу, в саміті також взяли участь керівники передових лікарень, як українських, так і світових, повідомляє Урядовий портал.

Через повномасштабну війну наша медична система щодня змушена долати нові виклики. росія вже пошкодила 1427 медзакладів та ще 189 зруйнувала вщент. Ворог убиває медиків просто на робочому місці, нищить обладнання й намагається завдати максимальних втрат медичній системі. Тому сьогодні наші медзаклади як ніколи потребують надійного плеча підтримки. Однак навіть в таких надскладних умовах для нас дуже важливим є постійний розвиток. Програма міжнародного медичного партнерства – це великий крок у цьому напрямі. Вона передбачає підписання меморандуму про співпрацю між конкретними медичними закладами – українським та закордонним. Тобто український медзаклад отримає «побратима» за кордоном, із яким обмінюватиметься досвідом, перейматиме найкращі практики, стажуватиме медиків тощо”, – розповіла Олена Зеленська.

Загалом у рамках саміту укладено 25 угод про міжнародне медичне партнерство між українськими та іноземними медзакладами. Тобто українські лікарні отримають 25 побратимів у різних куточках світу: від Польщі до Канади.

Жодна медична система не в змозі самотужки впоратися з тими викликами, які щодня ставить перед нами повномасштабна війна та жорстокість агресора. Це можливо лише завдяки надійній підтримці, яку ми відчуваємо від усього цивілізованого світу. Впевнений, що започаткована сьогодні глобальна мережа міжнародного медичного партнерства буде розширюватися. Ще більше країн та провідних медичних закладів будуть долучатися до такого формату взаємодії. Це дасть ще один потужний імпульс для розвитку медичної сфери на всіх рівнях. Якісна сучасна медична система – наша мета. Попри всі складнощі, виклики та умови ми рухаємося вперед”, – зазначив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Побратимами українських лікарень стали 8 медзакладів із Франції, по 2 медзаклади з Литви, Латвії, Молдови та Північної Македонії. А також передові лікарні Польщі, Австрії, Данії, Естонії, Ірландії, Швеції, Іспанії, Канади, Ізраїлю та Нідерландів.

З українського боку до партнерства долучилися медзаклади з Київської, Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської, Львівської, Тернопільської, Вінницької, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Співпраця в рамках міжнародного медичного партнерства передбачатиме:

  • Залучення іноземних фахівців до роботи безпосередньо в Україні.
  • Обмін знаннями та досвідом під час стажувань. Проведення спільних наукових досліджень, науково-практичних конференцій, освітніх заходів.
  • Менторинг та телемедичні консультації. Кращі фахівці, як з однієї, так і з іншої сторони, зможуть проводити огляди пацієнтів за допомогою телемедичних ресурсів.
  • Написання спільних заявок на проектну/дослідницьку діяльність, обмін знеособленими даними для проведення досліджень, написання спільних наукових публікацій.

Схожі публікації

Залишити коментар