Україна постане точкою опори нової архітектури безпеки в Європі та світі

від Стожари

Україна стане точкою опори нової архітектури безпеки в Європі та світі. Про це в понеділок, 04.09.2023, заявив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час зустрічі із студентами та викладачами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Д. Кулеба зазначив, що попри важкий шлях до перемоги, бачення нової України, світу та воєнної дипломатії необхідно формувати вже сьогодні, повідомляє Урядовий портал.

У 2022 році ми повернули не лише понад половину захоплених росією територій. Вогонь війни також спалив мости з минулим. У ньому згоріли наші меншовартість та комплекс жертви, а також слово “неможливо”, якого більше немає в нашому дипломатичному словнику”, – наголосив Дмитро Кулеба. Міністр також зазначив, що багато років росія системно намагалася фрагментувати міжнародні відносини: “Схема була нехитрою: сіяти хаос і дестабілізацію задля того, аби збільшувати свій вплив і видавати себе за альтернативний полюс світової політики. Однак, фрагментація міжнародних відносин, якої так прагнула рф, почала давати зворотні для неї результати”.

За словами Кулеби, українська воєнна дипломатія за ці півтора роки винайшла новий рівень майстерності у взаємодії зі спільнотами та суспільствами по всьому світу. Перемога України в цій війні означатиме падіння росії як ідеї агресії та поневолення. “Війна змусила нас діяти деколи всупереч традиціям, порушувати правила та знаходити нестандартні рішення проблем, перед якими не поставала жодна інша країна в новітній історії. Тепер ключовим завданням є перетворення ноу-хау української воєнної дипломатії на систему. Україна стане точкою опори нової архітектури безпеки в Європі та світі”, – заявив глава МЗС України.

Дмитро Кулеба зазначив, що ключовими завданнями на цьому шляху є забезпечення повноправного членства України в ЄС і НАТО та відкриття нових горизонтів у відносинах із країнами Африки, Азії та Південної Америки. Міністр також анонсував запровадження стипендії для найкращих магістрів ІМВ за розв’язання реальних дипломатичних кейсів для магістрів шести відділень.

Схожі публікації

Залишити коментар