Під час робочого візиту делегація Світового Конґресу Українців (СКУ) зустрілась з зПрезидентом Молдови — пані Майєю Санду, та українською діаспорою в цій країні.
Робочий візит почався із відвідування Центру допомоги українським біженцям, які були змушені рятуватись від геноцидної війни, розв‘язаної Росією.
![Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/07/361870058_666690932166503_1072974067834043557_n.jpg)
![Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову - фото 2 Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/07/361864319_666690935499836_1649848480653934696_n.jpg)
“Окремо хочемо відзначити Національний Конґрес Українців Молдови та його Голову — Дмитра Лекарцева. Зорганізований вами Центр, який надав допомогу вже 151-й тисячі українців, дійсно вражає. Від імені світового українства дякуємо за таку важливу та активну працю!“, – йдеться в повідомленні СКУ.
![Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову - фото 3 Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову - фото 3](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/07/362246402_666786662156930_6376713039840757400_n-1024x537.jpg)
![Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову - фото 4 Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову - фото 4](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/07/361918735_666786682156928_4720313179044541655_n-1024x685.jpg)
![Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову - фото 5 Делегація Світового Конґресу Українців відвідала Молдову - фото 5](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/07/361941253_666786668823596_1033703555066891448_n-1024x685.jpg)
Також, відбулась надзвичайно важлива зустріч Президента Світового Конґресу Українців Павла Ґрода з Президентом Молдови — пані Майєю Санду.
В ході зустрічі йшлося про:
- Всебічну допомогу українцям, які знайшли в Молдові прихисток в темні часи російсько-української війни,
- Створення сприятливих умов для розвитку молдовських та українських талантів в громадах.
- Необхідні кроки для вступу України та Молдови до ЄС,
- Безпекову ситуацію в регіоні та спільні шляхи впливу на неї.
«Наша країна [Молдова] залишається відданою підтримці біженців з України та пропонує тимчасовий захист за зразком Європейського Союзу, який забезпечує інтеграцію у сферу праці, доступ до послуг охорони здоров’я та соціальної допомоги», – заявила пані Президент.