“Ukraine NATO now!”: у Вільнюсі закликали альянс прийняти історичне рішення

від Стожари

“Україна має стати 33 членом НАТО”: У Вільнюсі закликали альянс прийняти історичне рішення.

На одній з центральних площ Вільнюса відбувся мітинг із закликами до НАТО прийняти Україну 33-м членом альянсу.

На мітингу зібралися литовці, українці, що змушені були залишити свої домівки через російську війну та українці діаспори. Учасники тримали в руках національну символіку України та Литви.

Серед спікерів на заході був ветеран російсько-української війни Олександр Терещенко. Він не політик, а звичайна людина, яка у 2014 році була змушена взяти зброю і стати солдатом. Олександр знає про цю війну не з екрану телевізора, книжок чи чиїхось розповідей, а зі свого власного бойового досвіду. Цього досвіду йому вистачило щоб зрозуміти з ким має справу Україна та світ.

Різниця в тому, що весь світ відчуває це через економічний тягар, а Україна щодня платить життями людей, цивільних та військових“, – зазначає Олександр Терещенко.

Ветаран наголосив, що основним питанням на саміті НАТО має бути одне – це безпека Європи, а членство України це важлива складова цього. В аналогії з терактом на Каховській ГЕС він зазначив:

Україна – та дамба, яка тримає цю орду і убезпечує Європу. Якщо не дай боже Україна не вистоїть, то ця навала хлине на Європу. Я не маю сумніву в тому, що Україна вистоїть“…

Про негайне надання статусу 33-го члена НАТО закликав президент Світового Конгресу українців (СКУ) Павло Ґрод.

Він також закликав ніколи не опускати руки, бо російський агресор нас швидко не покине: “90 років тому Сталін намагався знищити український народ, а сьогодні це робить Путін. Зараз ми цього не дозволимо, і тому дуже важливо щоб ми трималися українців. Я переконаний, що Україна переможе, а росія паде. Питання лише скільки буде втрат українців“.

Керівниця Конгресу українців Естонії Віра Коник розповіла, що після розпаду СРСР країни Балтії поставили для себе основну задачу – вступ до ЄС та НАТО:

Вони знали, що лише так можуть бути захищеними від російської агресії. Всі добре знають, що таке росія, СРСР, їх шовінізм та імперіалізм. 13 років цілеспрямовано до цього йшли і в 2014 вони стали членами НАТО. Нажаль не всі українці розуміли значення цього. Знадобилась така страшна війна щоб зрозуміти, що тільки у підтримці партнерів може бути захищена незалежність України. Ми дуже сподіваємось, що саме зараз у Вільнюсі це станеться, бо країни Балтії та Польщі є тими локомотивами які підштовхують Україну до альянсу. Віримо, що Україна стане 33 членом НАТО“.

Нагадаємо, у період з 7 по 12 липня у різних країнах світу відбуваються десятки масових демонстрацій у рамках кампанії під назвою «UkraineNATO33rd». Ці акції спрямовані на підтримку надання офіційного запрошення Україні в ході Вільнюського саміту НАТО 11-12 липня у Литві стати 33-м членом Північноатлантичного Альянсу, як єдиної надійної гарантії сталого миру.

Схожі публікації

Залишити коментар