Україна занепокоєна шантажем росії членів FATF перед червневим засіданням організації, – міністр фінансів Марченко

від Стожари

Українська сторона висловлює занепокоєння у зв’язку з повідомленнями про спроби росії шантажувати країни-члени Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force – FATF) напередодні пленарного засідання FATF у Парижі, яке відбудеться 19-23 червня. РФія намагається чинити політичний тиск на своїх комерційних партнерів, щоб уникнути потрапляння до чорного списку. Зокрема росія вимагає виступити проти будь-яких заявок України або рішень FATF щодо її включення до чорного або сірого списків.

росія вдається до залякування партнерів, і це викликає занепокоєння, але в той же час не є несподіванкою. Зіткнувшись з переконливими доказами недотримання стандартів FATF, росія вдалася до шантажу та політичного тиску. Це ще один приклад грубого порушення росією зобов’язань щодо міжнародного співробітництва та взаємної поваги, за якими члени FATF впроваджують та підтримують стандарти групи”, – заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Внесення росії до чорного списку FATF сприятиме підвищенню загального рівня комплаєнсу (дотримання вимог) та покращенню забезпечення належної сумлінності (due diligence). Це дозволить більш ефективно протидіяти ризикам, які росія створює для світової фінансової системи, зокрема відмивання коштів та фінансування тероризму.

  • росія порушує найважливіші рекомендації FATF, наражаючи на серйозний ризик глобальну фінансову безпеку.
  • РФія створює перешкоди для міжнародного співробітництва у запобіганні відмиванню грошей та боротьбі з фінансовими злочинами. Вона співпрацює з Іраном та Північною Кореєю, які знаходяться під санкціями ООН та в чорному списку FATF.
  • росія підтримує терористичні організації по всьому світу і вдається до ядерного тероризму, а також не здатна протидіяти відмиванню грошей, організованій злочинності та корупції.

Після рішення FATF призупинити членство росії в лютому 2023 року, ризики, які вона створює для глобальної фінансової безпеки, тільки зросли, включаючи посилення злочинної кібер-діяльності, військової та фінансової співпраці з державами, що перебувають під санкціями ООН, розгортання терористичних організацій в Україні та Африці, активізацію зусиль з обходу санкцій та дії, що загрожують світові ядерною катастрофою.

Схожі публікації

Залишити коментар