Визначено шість українських населених пунктів, де відбудова проходитиме за новими принципами

від Стожари

Визначено шість українських населених пунктів, де в рамках експериментального проєкту відбудова проходитиме комплексно та за новими принципами. Відновлення за принципом build back better (побудувати краще, ніж було) розпочнеться у Бородянці та Мощуні у Київській області, Тростянці Сумської області, Посад-Покровському у Херсонській області, Циркунах у Харківській області та Ягідному у Чернігівській області.

“Усі ці населені пункти зазнали страшних руйнувань. Тепер вони відновлюватимуться в комплексі. Це означає, що відбудовуватимуть не окремі будівлі та споруди, а все — із системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів”, — повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Тобто, буде відновлено не лише зруйновані будинки мешканців цих населених пунктів, а й лікарні, школи, дитячі садки, ЦНАПи, об’єкти культури тощо.

Д. Шмигаль наголосив, що реалізація експериментального проєкту не означає, що відновлення не торкнеться інших населених пунктів. Відбудова в рамках експериментального проєкту — це пошук найефективніших підходів, які забезпечать прозорість, ефективність, системність та швидкість будівництва.

Проєкти з відновлення реалізовуватимуться в рамках відповідного закону, ухваленого Верховною Радою та підписаного президентом України.

Схожі публікації

Залишити коментар