Про це повідомляє Львівська ОВА.
«У 2022 році експозиції виставок дитячого мистецтва відбулися у галереях та музеях 16 країн світу. Цього року виставки вже відбулися в США, Ірландії, Ізраїлі, Італії та Малайзії», – йдеться у повідомленні.
Естафета миру народилась в Україні експозиціями виставок монументального та станкового дитячого мистецтва: «Ангели миру» і «Молитва за Перемогу України», які відбувалися у парку «На «Валах» та у Національному музеї імені Андрея Шептицького.
![Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/630_360_1679323205-956.png)
![Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу - фото 2 Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/1679323206-356.png)
Всі картини створені дітьми з тимчасово окупованих територій України під егідою Благодійного фонду «Львівська дитяча галерея» за ініціативи засновниці Ольги Михайлюк.
Зокрема, в Єрусалимі, в галереї «SKIZZA», 11 січня 2023 року відкрилася виставка робіт дітей України та Ізраїлю, яких об’єднує тема миру у всьому світі. З української сторони в експозицію увійшли роботи, створені переможцями міжнародних конкурсів дитячого мистецтва «Золотий мольберт» за останні 20 років, твори дітей Херсонської художньої школи та дитячі роботи студії «WILD CHILDREN», якою керує Макс Епштейн.
![Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу - фото 3 Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу - фото 3](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/1679323204-168.png)
24 лютого «Естафету миру» вже вдруге презентували у США – на Фестивалі мистецтв у центрі відпочинку «Blue Ash» міста Цинциннаті (штат Огайо). У тритижневому шоу взяли участь представники 12 шкіл України з 10 експозиціями картин.
![Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу - фото 4 Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу - фото 4](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/1679323202-120.png)
У Малайзії з 1 по 12 березня у Генрі Плаза (штат Пенанг) відбулася виставка творчих робіт студентів «Yeow Chye Art Studio» на тему «Місто моєї мрії», до якої долучилися українські діти, учасники «Естафети миру». Творчі роботи учасників з України, зокрема зі Львова та області, Харкова та Херсона «розповідали» про мрії та надії на майбутнє в нашому Всесвіті, про прагнення миру, свободи, перемоги добра.
![Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу - фото 5 Форум «Золотий мольберт» презентував картини українських дітей у понад 20 країнах світу - фото 5](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/1679323209-328.png)
В Італії виставка експонувалася більше пів року в головному домі Отців Василіян у Римі, а вже 25 березня відкриється у Венеції.
Варто зазначити, Міжнародний форум образотворчості «Золотий мольберт» – це культурно-освітня платформа із серії віртуальних галерей дитячих шедеврів і навчально-освітніх програм. Форум залучає до творчого спілкування талановитих дітей, популяризуючи їх творчі здобутки на виставках у галереях та музеях світу. В межах форуму щорічно відбувається у заочному та очному режимах Міжнародний конкурс дитячої творчості «Золотий мольберт», який з гордістю називають дитячим «Оскаром».
У час війни творче спілкування учасників конкурсу переросло в Естафету Миру. Попри воєнний час, у віртуальному просторі відновили Дитячу галерею «Золотий мольберт на Сході України» у Станиці Луганській та назвали її «Ангели Миру». Цією галереєю відкриваються експозиції виставок у різних країнах.
Нагадаємо, на Київщині люди під обстрілами рятували картини Марії Примаченко.