“Разом ми єдині”, під такою назвою у Торонто відкрилася виставка кількох митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну.
Про це Порталу української діаспори “Стожари” повідомив референт Референтури преси УКТ «Просвіта» в Аргентині, член управи Конґресу українців Канади – відділ Торонто Хав’єр Апонюк Савич.
Відкриття виставки мистців з України відбулося 5 лютого в Ґалерії Канадсько-української мистецької фундації.
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329115444_1349944859100603_5948780243743576661_n-1024x768.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 2 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329185606_586511952928588_8159338757290308103_n-1024x768.jpg)
На огляд публіці у залі Канадсько-української мистецької фундації представлено роботи, які більшість митців створили вже поза стінами рідних майстерень. Тому, окрім високого рівня виконання, вартості творам додає факт народження їх у непростих побутових умовах, із якими авторам довелося зіткнутися на чужині. Втім, як зазначив під час виступу директор КУМФу, відомий митець Олег Лесюк, ця виставка є найкращим свідченням того, що українські митці не складають своєї зброї і через власну творчість також долучаються до Перемоги.
Свої роботи представили подружжя Дарії та Миколи Журавлів, Ярина Брик, Дмитро Кушнірук, Віктор Дейсун, Віктор Цапко, Марія Барніна.
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 3 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 3](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329365282_909690726829308_5749738073075901400_n-768x1024.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 4 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 4](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329553891_512143090823124_4828314026135564799_n-768x1024.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 5 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 5](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329189148_914774802879764_327476983946514097_n-768x1024.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 6 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 6](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329298084_1162478041096110_583434829061884428_n-768x1024.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 7 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 7](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/322017428_1690841464646333_5600458685234644472_n-1024x768.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 8 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 8](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329197622_571999588162235_2139472266927285929_n-768x1024.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 9 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 9](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329034642_1902567976763943_7288629684883574739_n-768x1024.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 10 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 10](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329177386_698008445447068_543664641518742447_n-768x1024.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 11 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 11](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329157444_1212402059652075_4569313835570031042_n-768x1024.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 12 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 12](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329236475_916588846342994_1551622746476530690_n-1024x768.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 13 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 13](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/329438915_571295374880289_5056407420508231280_n-1024x768.jpg)
![“Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 14 “Разом ми єдині”, у Торонто відкрилася виставка митців з України, які змушені були залишити батьківщину через війну - фото 14](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/328693561_753762675806649_9191269306170977520_n-1024x768.jpg)
Виставку можна оглянути у приміщенні Ґалерії КУМФ до 26 лютого 2023 р. За словами організаторів, це добра нагода, щоб усіляко підтримати новоприбулих мистців в Канаді.