Окупанти демонтували меморіал жертвам голодомору в Маріуполі

Окупаційна влада вранці 19 жовтня демонтувала меморіал жертвам голодомору, встановлений у 2004 році в центрі Маріуполя.

Про це повідомляє Україна Молода, посилаючись на російське пропагандистське видання “РИА Новости”.

Повідомляється, що пам’ятник демонтували за допомогою автокрана. Окупанти заявили, що граніт перероблять на будматеріали.

Пособниця окупантів, представниця центрального штабу громадської організації “Молода Республіка” Євгенія Кротова заявила, що окупанти не воюють із пам’ятниками, а прибирають символ “дезінформації на державному рівні”.

Поплічник російських загарбників, завідувач кафедри Донецького національного університету, кандидат історичних наук Артем Бобровський стверджує, що голодомору в Україні не було.

За його словами, найбільше постраждала від голоду 1932-33 років зовсім не Україна і не Донбас, а Казахстан, Поволжя і Північний Кавказ.

Викладачка Приазовського державного технічного університету Ольга Шмачкова заявила, що жителям Маріуполя “не варто ятрити душі нагадуваннями про трагедії минулого”.

Нагадаємо, шо пам’ятний знак жертвам голодомору встановили в 2004 році в невеликому сквері на вулиці Університетській неподалік від Драмтеатру, який знищили окупанти.

На невисокому, розділеному на дві частини прямокутному постаменті з чорного і червоного граніту зображене перетягнуте стрічкою колосся і колючий дріт – символ ГУЛАГу.

Монумент встановили в пам’ять про жертв голодомору і політичних репресій радянського тоталітарного режиму.

Як повідомлялося, діти, які пережили жахливі події під час російської окупації  Маріуполя, разом із професійними кураторами Ukrainian Film School зняли власний короткометражний документальний фільм «Мрії дітей міста Марії».

Схожі публікації

Залишити коментар