Перший навчальний посібник з української мови для переселенців презентували у Львові

від Комарі Альберт

У львівському медіацентрі “Україна” презентували перший спеціальний навчальний посібник для переселенців під назвою “Говори українською, бо живеш на своїй землі”.

Автором підручника є філологиня та викладачка української мови і літератури Феодосія Колесник. Видання спрямоване на забезпечення освітніх потреб внутрішньо переміщених осіб, та їхню інтеграцію в україномовне суспільство.  

З квітня цього року громадська організація “Освітньо – європейський центр Феодосії Колесник” започаткувала у Львові та області безкоштовні мовні курси для російськомовних українців, які прагнуть вивчити державну мову. На основі конспектів мовних уроків  підготовлено підручник та стартує новий однойменний курс “Говори українською, бо живеш на своїй землі”.

“Слід не лише допомогти російськомовним громадянам України перейти на повсякденне спілкування українською мовою, а й виховати мовну стійкість та здатність у майбутньому непохитно спілкуватися державною мовою, незалежно від мови співрозмовника. Мову слід вивчати на духовному і розумовому рівні, через пісню, культуру та мистецькі твори. Кожен читач цього посібника має відчути себе частинкою процесу переродження українців”, – наголосила Феодосія Колесник.

Посібник укладений за кошти благодійників. Він складається з 30 занять, кожне з яких має два розділи. Перший – це невеликий граматичний довідник, а також вправи. Другий розділ – це знайомство з сучасною літературою, мистецтвом та культурою. Тут зібрані інтерв’ю сучасних письменників, блогерів, їхній досвід переходу на українську мову у повсякденному житті та виклики, які постають у процесі навчання.

У презентації підручника також взяли участь учасники мовних курсів, які уже перейшли на українську.

“Раніше я не спілкувалася українською мовою. Але з початком обстрілів України росіянами вирішила, що мушу знати мову та історію своєї держави. Це мій фронт. Під час занять ми вивчаємо граматику, переказуємо, обговорюємо прочитані тексти. Я рекомендую усім нашим землякам спілкуватися рідною українською мовою” – зазначила пенсіонерка Олена Рибалова, яка переїхала до Львова із Харкова.

Автори видання “Говори українською, бо живеш на своїй землі” планують поширювати його через книгарні, а також готові долучатися до розробки та впровадження державних програм, спрямованих на викладання та популяризацію державної мови серед мешканців усіх регіонів України.

Раніше ми повідомляли, що у Львові відбувся круглий стіл на тему: «Психологія пропаганди і міфотворчості в умовах війни: вплив та розвінчання».

Схожі публікації

Залишити коментар