Єдиний латиномовний оригінал Конституції Пилипа Орлика зараз можна побачити у Стокгольмі

У Національному архіві Швеції у Стокгольмі 24 серпня в День Незалежності України відбулося урочисте відкриття експозиції єдиного латиномовного оригіналу Конституції Пилипа Орлика (1710 року).

Про це у Фейсбуці повідомило Посольство України у Швеції.

З вітальним словом до почесних гостей з дипломатичного корпусу звернулися Генеральна директорка Національного архіву Карін Острьом Іко, Посол України у Швеції Андрій Плахотнюк і Міністерка культури Швеції Жанетт Густафсдоттер (Jeanette Gustafsdotter).

«Нашим друзям з Архіву та пані Міністерці було вручено подяки Посольства України за непохитну підтримку нашої держави в цей найскладніший період нашої незалежності», – йдеться в дописі.

Тож до 31 серпня 2022 року кожен має можливість ознайомитися з цим історично важливим документом у Національному архіві Швеції за адресою:

Stockholm, Fyrverkarbacken 13.

Час роботи експозиції: 25-26.08 (10:00-16:00), 27.08 (12:00-16:00), 29-31.08 (10:00-16:00).

Крім того, 27 серпня з 12:00 до 16:00 в Архіві відбудеться серія лекцій про Конституцію.

Повна програма заходу доступна за посиланням.

У диппредставництві додали, що в Національному архіві Швеції також триває виставка «Війна: фотодокументація з північних околиць Києва у період з 5 до 16 квітня 2022 року» – 36 світлин Київської області після звільнення регіону від російських окупантів.

Представлені світлини є частиною колекції музейних артефактів, яку формує команда Національного музею Історії України у Другій Світовій Війні. Проєкт організовано Національним архівом Швеції разом з Королівською бібліотекою.

Як повідомлялося, на полях в Данії з‘являться натурального розміру тіні російських винищувачів, безпілотників та української “Мрії”.

Схожі публікації

Залишити коментар