Президент України Володимир Зеленський вніс у Раду законопроект про громадянство для діаспори

від Стожари

1 грудня Президент України Володимир Зеленський звернувся з Посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України — під час свого виступу він анонсував дві великі ініціативи.

Перша ініціатива — внесення на розгляд Верховної Ради законопроєкту про запровадження множинного громадянства для українців за кордоном.

«Важлива складова нашої міжнародної політики — підтримка світового українства. Я знаю, наскільки важливим для українців, що мешкають у США, Канаді, ЄС, є питання множинного громадянства. Сьогодні я вношу відповідний законопроект на розгляд парламенту. Нас 65 мільйонів.

Вперше українці з усього світу будуть відчувати себе не діаспорою, не просто людьми «українського походження», а українського громадянства! Рівними українцями», – зазначив Володимир Зеленський.

Поки що подробиць немає, тому незрозуміло, як саме буде працювати множинне громадянство.

Другий президентський законопроєкт передбачає запровадження економічного паспорта українця. Ідея полягає у тому, щоб плата за використання надр накопичувались на персональних рахунках дітей українських громадян. Як пояснив Президент, після досягнення повноліття діти зможуть використати ці накопичення для здобуття освіти в Україні чи купівлі власного житла.

Президент уточнив, що до 10 грудня цього року законопроєкт про економічний паспорт українця буде внесено на розгляд до парламенту.

Володимир Зеленський також зазначив, що незабаром буде запущено програму «Українська мрія», згідно з якою кожен громадянин, який чесно сплачує податки, зможе отримати кредит за ставкою 5% у гривні для придбання нерухомості, електромобіля, здобуття освіти або зміни професії.

Схожі публікації

Залишити коментар