У Римі вшанували жертв Голодомору-геноциду українського народу

від Стожари

На центральній площі Рима – площі Республіки відбувся мітинг реквієм з вшанування жертв Голодомору – геноциду українського народу.

Про це повідомив голова Християнського товариства українців в Італії, координатор Оргкомітету та ведучий мітингу Олесь Городецький.

“Після спільного виконання державного гімну, парох Катедрального храму святих Сергія і Вакха, отець Тарас Taras Ostafiiv, у супроводі хористок парафіяльного хору відслужив панахиду за мільйонами невинно убієнних голодом. У короткому слові отець зауважив, що згадуючи молотивно жертви геноциду важливо не закликати до ненависті, а поширювати історичну правду про цей злочин”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, відома римська співачка Уляна Михайлівна Кінаш виконала пісню “Свіча” на музику “Мелодії” М. Скорика, слова Б.Стельмаха. Під час звучання композиції всі присутні запалили свічки пам’яті за загиблими.

Радник-посланник Посольства України в Італії Оксана Амджадін у своєму виступі підкреслила значні кроки зроблені українськими вченими для встановлення фактів планування і проведення Голодомору сталінським режимом та зазначила, що українські суди винесли вироки організаторам геноциду. Розповідаючи про кількість загиблих дітей та про жахливий розпач матерів, українська дипломатка не змогла стримати сліз.

Ведучий мітингу, голова Християнського товариства українців в Італії, координатор Оргкомітету Євромайдан Рим, Олесь Городецький у своєму виступі, зокрема, зазначив, що потрібно поширювати правду про Голодомор не лише для вшанування жертв геноциду, а також для того, щоб подібні злочини більше ніколи не повторилися в майбутньому. Злочини комуністичного радянського режиму повинні бути засуджені “другим Нюрнбергом”, а не оспівуватися як героїчні вчинки. Одним з наслідків відсутності міжнародного суду над комунізмом є путінізм і російська військова агресія проти України.

На заході також був присутній ветеран російсько-української війни Роман Максимець.

На закінчення хористи Halena Hromek і Ola Ud виконали пісню про Голодомор, а всі присутні зробили спільну світлину.

В суботу та неділю панахиди за жертвами Голодомору були відслужені в українських церквах Риму.

Схожі публікації

Залишити коментар