Тарас Кремінь надав рекомендації щодо шляхів збереження та поширення української мови в діаспорі

від Стожари

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь надав рекомендації щодо шляхів збереження та поширення української мови в діаспорі.

Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого.

26 вересня Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь взяв участь у І-й Міжнародній конференції “Збереження української мови та культури в діаспорі”, організаторами якої виступили Український культурно-освітній центр в Осло, Королівство Норвегія та Спілка українських освітян діаспори за сприяння Посольства України в Королівстві Норвегія.

“Світове українство є одним із найчисельніших – сьогодні понад 20 мільйонів закордонних українців підтримують нашу державу в світі. Популяризація української мови, культури, традицій є надзвичайно важливою складовою державної гуманітарної політики та гуманітарної дипломатії в цілому. Українська мова за кордоном має лунати скрізь: у закладах освіти та культури, в міжнародних організаціях та установах. Зважаючи на те, що Україна претендує на членство в ЄС і НАТО, наша мова стане офіційною і в цих об’єднаннях”.

Уповноважений нагадав, що одним із завдань Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” є поширення української мови у світі, сприяння в задоволенні мовних потреб закордонних українців і громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за межами України. Для цього необхідно посилити роботу щодо відкриття класів з українською мовою навчання, запровадити курси з вивчення української мови як другої для тих осіб, що перебувають в іншомовних середовищах. Важливо і те, щоб педагогічні працівники, які викладають українську за кордоном, постійно підвищували свій професійний рівень та мали можливість сертифікації на рівень володіння мовою. 

“Однією з проблемних тем залишається питання забезпечення українських громад якісними підручниками, дистанційними курсами, художньою літературою. Ці та інші речі неодмінно будуть враховані в державних програмах співпраці із закордонними українцями, розвитку української мови, інших документах, які сприятимуть консолідації світового українства. Такі конференції, що порушують важливі для України питання, повинні стати постійними, а їхня підтримка – системною”, – наголосив Тарас Кремінь.

Схожі публікації

Залишити коментар