У МОЗ розповіли, чи пускатимуть українців за кордон без COVID-паспортів

від Комарі Альберт

Міністерство охорони здоров’я заявило, що після 1 липня виїхати за межі України й надалі можна буде без паспорта вакцинації.

Про це сказав голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій.

За його словами, впровадження електронних сертифікатів, які дозволять українцям в умовах пандемії більш вільно подорожувати країнами Євросоюзу, очікується 1 липня. 

“Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоров’я впроваджує такі електронні сертифікати. Бо, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки я не бачу підстав для занепокоєння”, — сказав Лапій.

Він додав, що українці, які не пройшли вакцинацію проти коронавірусу, при подорожах за кордон будуть здавати ПЛР-тест або експрестест, або перебувати на ізоляції. Термін дії сертифіката залежатиме від кількості доз вакцини.

“Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде зроблено рішення про те, що необхідно вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно приймати рішення про кількість доз — однієї або двох. Всі, хто проходить вакцинацію в Україні проти COVID-19, вже є в електронній базі даних”, — пояснив Лапій. 

Схожі публікації

Залишити коментар