Національний рекорд: Чемпіон України перелетів Карпати на тепловому аеростаті

Чемпіон України з повітроплавального спорту Валентин Щенявський перетнув Карпатські хребти на тепловому аеростаті і встановив рекорд.

Про це повідомили у пресслужбі Книги Рекордів України.

Переліт відбувся 2 лютого 2021 року. Підготовка до польоту відбувалась упровж кількох місяців, адже потрібно було прокласти маршрут та дочекатись ідеальних погодних умов з “правильним вітром”. Оскільки летіти мали із Закарпаття у Прикарпаття при південно-західному напрямку вітру зі швидкістю не менше 10 метрів за секунду на висоті 2000-2500 метрів. Літати на такі  відстані краще взимку, власне, це ще одна причина довгої підготовки.

Точка старту — село Броньки Закарпатської області. За прогнозом політ міг тривати 5-6 годин, але команда професіональних повітроплавців на чолі з Валентином впоралась за 2,5 години. Летіли, можна сказати, з вітерцем, бо час від часу куля набирала швидкість до 70 кілометрів на годину.

Пролітаючи над засніженими горами Межигір’я, Майдану, Торуні, Вишкова, Мислівки та Шевченкова, подих перехоплювало не тільки від неймовірних краєвидів, але і від мети, яку поставив собі Валентин — будь-що перетнути Карпати. Аеростат приземлився у селі Грабів Івано-Франківської області, пролетівши близько 90 км.

Як повідомлялося, прикарпатський поліцейський встановив рекорд із підіймання гирі у крижаній воді.

Схожі публікації

Залишити коментар