Відеоексурсію місцями Лесі Українки презентувала українська громада Болгарії

від Комарі Альберт

Українська громада Болгарії до 150-річчя від дня народження Лесі Українки підготувала відеорозповідь «Леся Українка в Болгарії», в якій презентувала місця й епізоди з періоду життя поетеси в цій країні.

Про це повідомляється на сторінці посольства України в Болгарії в Фейсбуці.

«Неймовірний подарунок від української громади в Болгарії до 150-ї річниці з дня народження Лесі Українки. Щиро дякуємо за цей проєкт, присв’ячений болгарському періоду життя і творчості геніальної української поетеси, пану Василю Жуківському та пані Антоніні Якімовій!», – зазначили в дипустанові.

Як зазначається в підписі до відео, Леся Українка один рік (1894-1895) гостювала у свого дядька професора Михайла Драгоманова у Софії, де він на прохання болгарського уряду викладав новітню історію у тутешній Вищій школі – зараз це Софійський університет імені Святого Климента Охридського. 

«Після Болгарії Леся Українка напише збірку поезій “Думи і мрії”, “Відгуки”, поему “Дивня казка”, “Одно слово”, драму “Кассандра”, “В катакомбах”, “Лісова пісня”, “Камінний господар”, “Бояриня”», – йдеться у ролику.

Розповідається, зокрема, що у Владаї (село в Міській області Софія – ред.), де гостювала Леся Українка, місцеві мешканці в 70-х роках ХХ століття встановили меморіальний знак на пошану видатної української поетеси.

Як повідомлялося раніше, в Болгарії цифровізували проект «Слідами видатних українців у Софії.

Схожі публікації

Залишити коментар