У вересні українці Словаччини зберуться на День народних традицій та “Пероги-2020”

від Комарі Альберт

Музей української культури у Свиднику (Словаччина) з нагоди Днів європейської культурної спадщини традиційно готує у скансені День народних традицій та міжнародне змагання з приготування вареників (перогів).

Про це повідомляє за матеріалами Zakarpattya.

Захід ДЄКС був створений з ініціативи Ради Європи та Європейської Комісії з метою популяризації місцевої культурної спадщини. Проводиться щорічно у вересні приблизно в 50 європейських країнах.

День народних традицій відбудеться під патронатом голови Пряшівського самоврядного краю Д-р. Мілана Маєрського, д-р. філoс. Його співорганізаторами будуть місто Свидник, громадське об’єднання Русько-українська ініціатива та Союз русинів-українців Словацької республіки.

День народних традицій та “Пероги-2020” пройдуть в ареалі скансену 13 вересня 2020 року від 9.00 до 18.00 год.

Програма свята:

9.00 год. – СВЯТА ЛІТУРГІЯ в дерев’яному храмі св. Параскеви з 18 століття (канторський спів з села Орябина)

14.00 год. – урочисте відкриття 25 річника міжнародного змагання Пероги 2020, різноманітна фольклорно-етнографічна програма

Про атмосферу подбають: жіноча співоча група Поляна з Орябини, народна музика Струнка і Домініка Шутяк, чоловіча співоча група Свидницькі Геліґонкари, гурт ГРДЗА. Складовою частиною програми свята буде виставка робіт студентів СШП Свидник, презентація зразків ремісничого виробництва, продаж продуктів бджільництва, виставка домашніх тварин і птиці. Для родин із дітьми підготували розваги на творчому майданчику та можливість покататися на коні. Усі відвідувачі зможуть освіжитися у фурманській корчмі, долучитися до лотереї та виграти цікаві призи.

Вареники – «пироги», «пероги» – ще й сьогодні популярна домашня страва в регіонах Східної Словаччини. Вони неодмінно знаходяться в меню місцевих готелів, ресторанів, кафе, і гості їх із задоволенням смакують. Тому, як і кожного року, головною частиною різноманітної програми стане міжнародний конкурс з приготування перогів, цього разу відбудеться його ювілейний 25-й річник, а також будуть пероги від жупана та приматорки.

Можлива зміна програми.

Вхід: 4,00 €, діти 3 – 12 років – 1,00 €, діти до 3 років та люди з інвалідністю – безкоштовно.

Нагадаємо, видано найґрунтовніше дослідження про Президента Карпатської України Августина Волошина.

Схожі публікації

Залишити коментар