Захід, присвячений 206-й річниці від дня народження Шевченка, провели в румунському регіоні Марамуреш

від Комарі Альберт
Філія Союзу українців Румунії (СУР)в регіоні Марамуреш днями відзначила 206-річницю від дня народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.

Захід було перенесено з березня на ліипень через коронавірус, повідомляється на сторінці СУР в Facebook.

«У суботу, 18 липня 2020 року в Сігету-Мармацієй Марамороська філія СУР відзначила 206-річницю від дня народження українського поета Тараса Шевченка», – йдеться у дописі.

Урочистості розпочалися з панахиди за упокій душі Тараса Шевченка, яку відслужили в Українській православній церкві радник Українського православного вікаріату Румунії священник Микола Лаурук та свяшенник Маріус Лаурук.

Далі відбулася церемонія покладання квітів до погруддя Великого Кобзаря, розташованого в парку перед Сігетською українською православною церквою.

У заході взяли участь члени Ради СУР, комітету Мараморської філії та представники Українського ліцею ім. Тараса Шевченка.

У своїх виступах учасники розповіли про життя і творчість великого українського поета, письменника та художника Тараса Шевченка та про його роль у становленні сучасної української мови та української нації.

Нагадується, що погруддя Тараса Шевченка, відкрите в місті Сігету-Мармацієй 2016 року, було зведено за кошти колишнього голови Верховинської районної державної адміністрації Ярослава Скуматчука, а постамент – за кошти Союзу українців Румунії. Автором погруддя Шевченка є прикарпатський скульптор Володимир Довбенюк.

Нагадаємо, 11 червня, вшановували пам’ять патріарха Української автокефальної православної церкви Мстислава Скрипника, який з 1990 року заснував й організував відомий духовний центр українського православ’я в Саут-Баунд-Бруку (США, штат Нью-Джерсі). ми також розповідали коротку біографію Степана Скрипника.

Схожі публікації

Залишити коментар