Україна й Польща обговорюють угоду щодо заробітчан

Представники влади України та Польщі проводять перемовини стосовно можливості укладення угоди щодо працевлаштування сезонних робітників, яка дозволить врегулювати актуальні питання перебування українських трудових мігрантів на території Польщі.

Зокрема, ці проблеми в понеділок, 1 червня, обговорили заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар і Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький, повідомляє пресслужба МЗС.

Сторони також обговорили питання відновлення прикордонного сполучення між країнами й спрощення процедури оформлення робочих віз.

В результаті зустрічі Боднар і Ціхоцький домовилися активізувати співробітництво України й Польщі в економічній та освітній сферах, яке призупинилося через пандемію коронавірусу.

Для вирішення цих питань найближчим часом планують провести засідання Українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, а також Спільної консультативної комісії Міністерства освіти і науки України та Міністерства національної освіти Польщі з питань освіти представників української національної меншини в Польщі та польської національної меншини в Україні.

Нагадаємо, Польща вирішила послабити карантинні обмеження для сезонних працівників, які приїжджають зі Східної Європи. Вони зможуть починати працювати з першого ж дня після приїзду, без проходження двотижневої самоізоляції.

1 липня Посол України в Польщі Андрій Дещиця зустрівся з Міністром сільського господарства Польщі Кшиштофом Ардановським.

Сторони обговорили питання подальшого розвитку співпраці у галузі АПК. Окрему увагу присвячено питанням захисту прав українських працівників у Польщі.

“З Міністром сільського господарства Польщі Кшиштофом Ардановським Jan Krzysztof Ardanowski обговорили питання розвитку співпраці в галузі АПК та захисту прав українських працівників в Польщі”, – зазначив посол на своїй сторінці в ФБ.

Міжнародна компанія з працевлаштування підрахувала, які галузі будуть найбільш затребуваними в Польщі до кінця року. 

“Послуги 40% українців знадобляться в галузі харчової промисловості. 17% будуть затребувані в логістиці. На підприємствах деревопереробки та меблевої промисловості чекатимуть близько 15% наших громадян. І лише 10% з них зможуть працевлаштуватися на сезонні сільськогосподарські роботи”, – розповіли 29 червня в ефірі Сніданку з 1+1.

Як повідомлялося раніше, в прогнозах експертів з’явилися тривожні дані про українських заробітчан.

Схожі публікації

Залишити коментар