В Анталії посол України зустрівся з лідерами українських ГО

Цього тижня посол України в Туреччині Андрій Сибіга, в ході робочої поїздки до Анталії, зустрівся з лідерами та членами українських громадських організацій. Проєкти реалізовані українськими спілками в регіоні, стали взірцевими та можуть бути маркерами-показниками для інших громад.

Про це повідомив Укрінформ.

«Який регіон Туреччини не відвідував, завжди зустрічаюся з українською громадою. Перебуваючи в Анталії, зустрівся з лідерами трьох громад, надзвичайно активних, які давно тут функціонують, реалізовували й реалізовують багато значущих проєктів у різних сферах і мають суттєві досягнення. Такі зустрічі надихають. Вдячний всім лідерам громад за діяльність, за активну позицію. Переконаний, що українство буде зміцнюватися в Туреччині. Українська громада, яка останніми роками успішно та швидко розвивається в Туреччині, є містком між нашими народами», – розповів Андрій Сибіга.

З головою ГО «Українська родина» Вітою Михайловою посол зустрівся в Парку української культури в Анталії, осередком, який надалі гуртує українців як ще один майданчик для проведення спільних заходів. 

«На власні очі побачив барельєф Шевченка, який з’явився в парку, силами Віти Михайлової. Обмінялися думками щодо проведення процедури офіційного відкриття барельєфа Шевченку в Парку української культури в Анталії», – розповів дипломат.

Пізніше відбулася зустріч з лідерками ГО «Середземноморське об’єднання українців» Наталією Караджою та ГО «Товариство української культури та мистецтва» в Анталії Олесею Мерджан, в ході якої багато часу приділили тим питанням, які актуальні для українців, що проживають в цьому регіоні. 

«Вдячний лідерам громад за ідеї та ініціативи, які були озвучені під час зустрічі, і ми як посольство будемо на всі ці запити реагувати. Не могли оминути тему змін у фінансуванні підтримки проєктів української громади. Ми обговорювали ті модальності та формули, які дозволять нам не збавляти темпів у проведенні заходів наших українських товариств, зокрема, в цьому регіоні. Переконаний, що нам це вдасться і той слоган, з яким ми проводили нещодавно Координаційну раду з лідерами всіх громад, що «сила у єдності». Ми будемо і далі його сповідувати, зміцнювати українство в Туреччині», – сказав Андрій Сибіга.

Посол наголосив, що проєкти, які українські спілки реалізують в регіоні, стали взірцевими та можуть бути маркерами-показниками для інших громад.

«Той самий Парк української культури з’явився стараннями особисто Віти Михайлової, товариства «Українська родина», ми вдячні за це. Чудовий приклад – діяльність школи, за якою стоїть самовіддана робота Наталі Караджі. Навчання в цій школі дає можливість отримувати офіційні сертифікати про навчання у Міжнародній українській школі та розширює можливості здобуття освіти для цих дітей в перспективі. Олеся Мерджан – творча і креативна лідерка громади, створила чудовий хор, який представляє сучасну Україну не тільки в регіоні Анталія. Вона започаткувала нову віртуальну платформу, де члени українських громад Туреччини можуть ділитися власною поезією», – з захватом розповів Андрій Сибіга.

Варто зазначити, в Туреччині діє 15 українських громадських організацій. Наймолодша з них – Організація українців Егейського регіону. Вона отримала офіційну реєстрація 17 червня цього року.

Останнє онлайн-засідання Координаційної ради представників українських громад Туреччини (КРУГ) за участю голів та представників українських громадських організацій, дипломатичних установ відбулося в кінці травня.

Нагадаємо, українка розповіла, як відкрила унікальну текстильну справу в Туреччині.

Схожі публікації

Залишити коментар