Союз українців Румунії продовжить підтримувати українське населення під час пандемії коронавірусу

від Стожари

У вівторок, 19 травня 2020 року, відбулося чергове засідання Ради Союзу українців Румунії (СУР) у режимі відеоконференції, скликане Головою Союзу Українців Румунії, депутатом Миколою Мирославом Петрецьким.

Про це повідомляється на сторінці СУР в Facebook.

Як повідомляється, членами Ради Союзу українців Румунії (СУР) були проаналізовані: фінансово-бухгалтерська звітність за квітень цього року, ситуація членів СУР, внески, що надсилаються філіями СУР, поширення інформації про діяльність СУР, заходи, які вживає Союз Українців Румунії для підтримки місцевих державних адміністрацій, освітніх закладів та повітових лікарень з метою обмеження поширення COVID-19, стадія виконання рішень Ради СУР від 30 березня ц.р. про підтримку шкіл у районах компактного проживання українців, кошториси витрат за період травень-червень цього року, обґрунтування придбання необхідних товарів і послуг у червні ц.р., надіслані філіями та комісіями СУР, запропоновані філіями СУР інвестиції, видавничі плани на другий квартал поточного року та інші організаційні питання. Також була представлена діяльність депутата Миколи Мирослава Петрецького у період квітень-травень 2020 року.

За підсумками проведеного аналізу було констатовано, що голови місцевих організацій СУР брали участь у підтримці населення на тлі пандемії, роздавали засоби індивідуального захисту (маски, рукавички) та дезінфікуючі засоби, а також подарували планшети та комп’ютери учням з малозабезпечених родин і роздали роздруковані декларації під власну відповідальність особам, які не мають комп’ютера.

На засіданні було прийнято декілька рішень про продовження зусиль щодо підтримки українського населення під час пандемії коронавірусу. Таким чином, Рада СУР схвалила придбання планшетів для учнів, які взяли участь у повітовому етапі олімпіади з української мови та літератури, а також для тих, хто візьме участь в онлайн-конкурсі читання української поезії, виплату, за рахунок власних коштів, 10 стипендій учням, які навчаються українською мовою в українському ліцеї імені Тараса Шевченка в місті Сігету Мармацієй Марамуреського повіту, 2 стипендій учням Національного коледжу ім. Юлії Хашдеу у місті Лугож Тіміського повіту, 2 стипендій учням Національного коледжу імені Лацку Воде у місті Серет Сучавського повіту, додатково до інших 5 стипендій, які щомісяця виплачує з власних доходів депутат Микола Мирослав Петрецький учням українського ліцею імені Тараса Шевченка.

Було також прийнято рішення забезпечити, по запиту, транспортом учнів випускних VIII-их та XII-их класів, з родин зі складним матеріальним становищем, для складання національних іспитів на диплом про неповну та повну середню освіту.

У рамках аналізу культурно-адміністративної діяльності було вирішено залучити членів молодіжних організацій СУР до роздачі засобів індивідуального захисту (масок, рукавичок) та дезінфікуючих засобів, а також продуктів харчування, з дотриманням усіх рекомендацій державних органів про безпеку в умовах боротьби з COVID-19. Також було вирішено, що під час пандемії усі культурні заходи СУР проводитимуться виключно в онлайн режимі.

У той же час була затверджена участь 10 студентів, які вивчають українську мову та літературу у Бухарестському, Клузькому та Сучавському університетах, у курсах Міжнародної літньої школи україністики «Крок до України», організованої з 13 по 26 липня 2020 року Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (MIOK) Національного університету «Львівська політехніка».

Схожі публікації

Залишити коментар