У Торонто відбулися Крайові з’їзди діаспорних організацій

від Стожари

21-23 лютого 2020 року у Торонто Українському культурному центрі Олд Міл відбулися 3-річні Крайові з’їзди: XXVIII З’їзд Ліґи українців Канади (ЛУК) та XXII З’їзд Ліґи українок Канади.

Про це повідомляється на сторінці ЛУК у Facebook.

«21-23 лютого 2020 року у Торонто Українському культурному центрі Олд Міл відбулися 3-річні Крайові з’їзди: XXVIII З’їзд Ліґи українців Канади (ЛУК) та XXII З’їзд Ліґи українок Канади. До Торонто прибули делеґати з Канади (Калґарi, Ванкувера, Едмонтона, Вінніпеґа, Лондона, Сент-Кетерінс, Ошави, Оттави, Монреаля)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що обидва З’їзди відбувалися на тлі складної політичної ситуації в Україні. Під час сесій було заслухано звіти відділів та керівних органів ЛУК і ЛУ-окК, oбговорили питання перспективи діяльності ЛУК і ЛУ-окК, працю Media Group – тижневика “Гомін України”, телабачення “Forum TV”, радіо “Пісня України” та вплив фондів та проектів “Приятелі ЗСУ”, Фонд “Ангели Хоронителі України”, “Друг Героя”.

Протягом 3 років ЛУК та ЛУокК підтримали наших українських воїнів, їхніх родин, дітей, сиріт та переміщених осіб. Фонд “Приятелі збройних сил України” зібрав та передав понад $2,000,000,000 CAD гуманітарної допомоги на схід України.

Представники ЛУК Орест Стеців, Роман Медик, Богдан Чернявський та Ігор Козак не одноразово їздили на лінію фронту де вони зустрічалися з українськими воїнами, обговорювали їхні потреби і гуманітарну допомогу.

Фонд “Ангели Хоронителі України”, яким опікується ЛУ-окК, провів медичну місію у Луцьку та величезну працю з фізичної реабілітації українських воїнів фінансово підтримавши програму фізичної реалібіталіції в УКУ. Проект сімейної реабілітації для родин воїнів, які страждають від психологічних наслідків війни, такяк ПТСР, провів дво-тижневий відпочинково-реабілітаційний табір на Львівщині де взяли участь 20 родин. Психологічна реабілітації воїнів, ветеранів, політв’язнів російських тюрм, вдів та переміщених дітей продовживалась теж у рамках проекту “Друг Героя”. За допомогою спеціально тренованих терапевтичних собак цей проект здійснює 250 візитів на рік та щомісячно відвідує 100 осіб які потребують каністерапії.

У рамках Крайових З’їздів були переглянуті короткометражні документальні фільми: “Місія Схід” про поїздку в Донбас, “Shоres of Freedom” режисера Адріани Лугової, про украйнських “діпістів” (DP) які імігрували через Pier-21, та “Рух Опору Капітуляції” про події в Україні. З нагоди відзначення 70-ліття Ліґи Визволення України/Ліґи Українців Канади, 65-ліття Об’єднання Жінок Ліґи Визволення України/Ліґи Українок Канади, 70-ліття в-ва “Гомін України”, у суботу, 22 лютого 2020 р. в Українському Культурному Центрі Old Mill відбувся величавий ґала-бенкет. Почесним гостем та головним промовцем на урочистості був 22-й Прем’єр Міністр Канади достойний Стівен Гарпер.

Головою Крайової Управи ЛУК переобрано Романа Медика. Головою Крайової Управи ЛУ-окК обрано Галину Винник з м. Торонто, Онтаріо.

Обидва Крайові З’їзди схвалили спільні резолюції — «дорожню карту» — на наступну каденцію щодо спільної внутрішньої і зовнішньої діяльности обидвох організацій.

Схожі публікації

Залишити коментар