Спецтрибунал для РФ «можна створити вже завтра», – генеральний прокурор Латвії Стуканс

від Стожари

Підтримка України з боку ООН є важливою для збереження миру та безпеки, запобігання ескалації. ООН має можливість допомогти у захисті прав людей, які постраждали від конфлікту, включаючи біженців та внутрішньо переміщених осіб.

Створення спецтрибуналу для Росії є необхідним для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах, злочинах проти людяності та геноциді. Спецтрибунал може допомогти у запобіганні майбутнім злочинам, у відшкодуванні шкоди, завданої Україні та її громадянам.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш під час засідання Ради Безпеки ООН, приуроченого до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, закликав до встановлення справедливого миру, заснованого на дотриманні міжнародного права. Про це передає РБК-Україна, посилаючись на CNN.

Спецтрибунал для РФ «можна створити вже завтра», – генеральний прокурор Латвії Стуканс

Генсек ООН наголошує, що РФ своєю військовою агресією проти України прямо порушила Статут ООН і міжнародне право. «Пройшло два роки, і десять років після спроби Росії незаконно анексувати українську Автономну Республіку Крим і місто Севастополь. Війна в Україні залишається відкритою раною в серці Європи», – сказав він. Гутерреш заявив, що вже «настав час для миру – справедливого миру, заснованого на Статуті ООН, міжнародному праві та резолюціях Генеральної Асамблеї».

Також генсек ООН акцентував на важливості притягнення до відповідальності усіх винних у скоєнні воєнних злочинів, зокрема тортурах, заподіяних цивільним особам і в’язням, та у сексуальному насильстві.

Крім того, додав Гутерреш, майже чотири мільйони українців стали внутрішньо переміщеними особами, а понад 14,5 мільйонів людей всередині країни потребують гуманітарної допомоги. Генсек ООН також попередив про розширення конфлікту та «роздування регіональної нестабільності».

Спецтрибунал над РФ за агресію проти України. Нагадаємо, близько сорока країн створили групу, яка працює над створенням спеціального трибуналу для залучення РФ за скоєні злочини в Україні. Як раніше заявляли у Верховній раді, спеціальний трибунал може запрацювати вже у 2024 році. Тим часом генеральний прокурор Латвії Юріс Стуканс заявив про те, що спецтрибунал для РФ «можна створити вже завтра», але для цього потрібне бажання.

Схожі публікації

Залишити коментар