Пенні Пріцкер: чотири причини чому США мають економічно допомагати Україні / Penny Pritzker: four reasons why the US should help Ukraine economically

від Стожари

Досвід попередніх світових війн минулого століття для людства свідчить, що коли агресія залишається без відповіді, криза не зникає сама собою. У подальший вир криза втягує все більше ресурсів суспільств. Тому відданість Україні з боку союзників і партнерів сьогодні в справедливій обороні від терористичної Росії – це інвестиція у глобальну безпеку.

Пенні Пріцкер: чотири причини чому США мають економічно допомагати Україні / Penny Pritzker: four reasons why the US should help Ukraine economically

Для перемоги у війні з Росією Україні необхідна підтримка економіки з боку США, вважає спеціальний представник Держдепу США з відновлення України Пенні Пріцкер, яка нещодавно сказала, що «за моїми відчуттями, [військова] допомога вже на підході». «Зараз, коли я завершую поїздку Східною Європою, ми стоїмо перед переломним моментом в Україні. Агресивна війна Росії становить серйозну загрозу не лише для України, але й для Сполучених Штатів та Європи, нашої економічної безпеки та самих ідей свободи і демократії, які об’єднують наш світ… Йдеться не лише про Європу. Як друзі, так і вороги – на Близькому Сході, в Індо-Тихоокеанському регіоні і в усьому світі – спостерігають за тим, як Сполучені Штати відреагують на цей момент. Такими є глобальні ставки нашої підтримки України», – пише Пріцкер у колонці для The HILL .

Пенні Пріцкер: чотири причини чому США мають економічно допомагати Україні / Penny Pritzker: four reasons why the US should help Ukraine economically - фото 2

За її словами, допомога США у сфері безпеки підвищує боєготовність американської армії і створює високооплачувані американські робочі місця. Вона зазначила, що надані Україні системи ППО Patriot вироблені в Арканзасі, танки Abrams – в Огайо, артилерійські снаряди – у Пенсильванії, Техасі, Нью-Йорку та дев’яти інших штатах.

«Аргументи на користь американської економічної підтримки так само важливі, як і аргументи на користь допомоги у сфері безпеки. Економічна стійкість є основним принципом військових зусиль України. Безпека і економіка України утворюють подвійну спіраль та нерозривно переплетені в зусиллях країни перемогти [президента РФ Владіміра] Путіна. Путіну не вдалося зламати хоробру українську армію – навіть взимку. Він спрямував свої зусилля на те, щоб зламати її економіку, щоб досягти того, що не вдалося на полі бою. Кремль робить все можливе, щоб відірвати Україну від світових ринків зерна, сталі, технологій та енергоносіїв», – зазначила Пріцкер.

Пріцкер назвала чотири причини для економічної підтримки України:

  • «По-перше, наша економічна допомога допомагає українцям боротися, оскільки кожна копійка їхніх податкових надходжень йде на потреби армії.
  • По-друге, економічна підтримка України з боку США є мультиплікатором сили. Наша підтримка програми Міжнародного валютного фонду для України генерує додаткову підтримку з боку донорів по всьому світу. Наш запит на $11,8 млрд від Конгресу допоможе розблокувати майже втричі більшу суму від інших донорів.
  • По-третє, наша економічна допомога створює основу для найбільшої віддачі від інвестицій з точки зору державних доходів України. Подумайте про Чорне море. Якщо ми зможемо поєднати інвестиції в інфраструктуру, оборону та приватний сектор, ми можемо допомогти Україні збільшити експорт зерна та сталі до 8 мільйонів тонн на місяць, що може додати до державної скарбниці України до п’яти мільярдів доларів на рік, зменшивши її залежність від міжнародної підтримки.
  • По-четверте, наша підтримка трансформує пострадянську корупційну спадщину в конкурентне, вільне ринкове майбутнє, орієнтоване на Захід».

За словами Пріцкер, український уряд надав відкритий доступ до інформації для контролю витрат американських коштів. Три офіси урядового нагляду США – Генеральні інспектори Пентагону, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – перебувають в Україні, «щоб гарантувати, що кожен американський долар захищений і підзвітний».

Схожі публікації

Залишити коментар