ООН представила План гуманітарного реагування по Україні на 2024 рік

від Стожари

Майже через два роки після початку геноцидної війни Росії 14,6 мільйона українських громадян потребують гуманітарної допомоги, що становить майже 40 % населення. Близько 6,3 мільйона людей покинули країну та залишаються у тимчасовому захисті, переважно в Європі. Як показала нещодавня хвиля обстрілів, війна продовжує руйнівно впливати на мирних мешканців. Водночас через сувору зиму загострилась нагальна потреба в життєво необхідній гуманітарній допомозі.

15.01.2024 у Женеві Організація Об’єднаних Націй та партнери звернулися до донорів із проханням виділити протягом 2024 року 4,2 мільярда доларів для підтримки постраждалих від війни громад в Україні, а також українських шукачів притулку і громад, які їх прийняли, інформує сайт Мінреінтеграції.

Представлений План має на меті допомогти 8,5 мільйонам громадян в Україні, для чого необхідно фінансування на суму 3,1 мільярда доларів. Цим питанням займається Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA). Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) координує Регіональний план реагування щодо ще 2,3 мільйона українців, які тимчасово залишили Батьківщину. Для цього потрібно 1,1 мільярда доларів.

Загалом План ООН передбачає підтримку близько 10,8 мільйона українців в Україні та європейському регіоні, які найбільше потребують допомоги. «Сотні тисяч дітей живуть у громадах біля лінії фронту, зазнаючи травм, і позбавлені можливості задовольняти свої основні потреби. Вже з огляду лише на це ми маємо зробити все можливе, щоб надати Україні більше гуманітарної допомоги», – сказав заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та Координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Гріффітс.

«Приймаючі країни продовжують надавати захист і залучати шукачів притулку до життя громад, але багато з них все ще потребують допомоги. Вони не повинні відчувати тиску щодо необхідності повернутися через те, що не можуть звести кінці з кінцями за кордоном. Усім шукачам притулку необхідно допомогти та надати їм можливість використовувати й розвивати свої здібності, щоб підготувати їх до можливого добровільного повернення, коли цьому сприятиме ситуація», – зазначив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

«Наш гуманітарний фронт, який ми разом з вами тримаємо, є надзвичайно важливим. А в умовах довготривалої війни він є пріоритетним. Ми маємо продовжувати підтримувати наших внутрішніх переселенців і наших людей, які виїхали за кордон, тікаючи від війни. І покладаємо великі сподівання на гуманітарний план на 2024 рік», – наголосила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Схожі публікації

Залишити коментар