Важливо знати: що робити ВПО, щоб не втратити виплати

Через військову агресію РФ багато українців були змушені залишити свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Переселенцям надається щомісячна грошова допомога від держави. Видання “На пенсії” розповіло, у яких випадках можуть проводитися перевірки місця проживання ВПО та що робити, щоб не втратити виплати.

Чому можуть проводити перевірку ВПО? Перевірка проводиться на підставі:

  • інформації про реєстрацію осіб як внутрішньо переміщених у межах однієї територіальної громади;
  • отримання повідомлення від органів влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських об’єднань або фізичних осіб про зміну фактичного місця перебування ВПО;
  • результатів перевірки призначення зазначеної допомоги.

Коли мають попереджати ВПО про перевірку? Повідомляти про перевірку переселенця мають за два дні. У випадку, якщо людина не перебувала в цей час вдома, треба протягом 14 днів звернутися до управління соцзахисту. Це необхідно зробити для того, щоб не втратити грошові виплати. А якщо є обґрунтовані причини відсутності – протягом 30 днів надати до соцзахисту підтвердні документи.

Якщо ВПО змінила місце фактичного проживання або контактний номер телефону або вказала неповну адресу (наприклад, не вказала номер квартири), потрібно надати відповідну інформацію до органу соцзахисту. Переселенці можуть отримати консультацію на “гарячій лінії” Національної соціальної сервісної служби за номером (044) 289-87-89.

Схожі публікації

Залишити коментар