Фінал 200-річного нейтралітету: Швейцарія надасть Україні засоби воєнного призначення

Швейцарія, яка понад 200 років дотримуавалася нейтралітету, дала «зелене світло» на реекспорт своїх озброєнь в Україну. Зокрема, були внесені зміни до закону про засоби воєнного призначення.

Про це повідомляє Ewronews.

Обидві палати парламенту Швейцарії – Національна рада і Рада кантонів – проголосували за внесення змін до закону про засоби воєнного призначення. Зміни мають дозволити постачання воєнних матеріалів до України у майбутньому.

Раніше цей закон забороняв передачу озброєння і боєприпасів зі Швейцарії третім країнам. Відповідно, до сьогоднішнього дня закуплена зброя і боєприпаси з-за кордону не могли передаватися країнам, які перебувають у стані збройних конфліктів.

Швейцарія у минулому відмовила схвалити запит Німеччини на постачання снарядів для німецького зенітного танку Gepard.

Як повідомляло видання Swissinfo 12 травня, після місяців відмови реекспортувати швейцарську зброю до України, парламентський комітет з політики безпеки рекомендував послабити експортний контроль над озброєннями.

Іспанія, Данія і Німеччина понад рік просили Швейцарію дозволити експорт озброєння до України.

У четвер комітет підтримав два рішення з метою послаблення правил реекспорту швейцарського озброєння.

Одне рішення стосується скасування обмежень на експорт військових засобів “в особливих випадках і в разі необхідності забезпечення національної безпеки”.

Друге – може дозволити постачання зброї в країни, які “віддані нашим цінностям і мають схожий експортний контроль як у Швейцарії”.

Покупці можуть реекспортувати швейцарське озброєння після п’яти років, при певних умовах. Реекспорт до країн, які грубо порушують права людини або створюють ризики для цивільного населення, буде заблоковано. Це повинно дозволити реекспорт зброї швейцарського виробництва до України, але не до росії.

Нагадаємо, українських біженців у Швейцарії, які живуть на соціальну допомогу, змусять продати свої авто. 

Схожі публікації

Залишити коментар