La Maison Ukrainienne (Bordeaux, Merignac) – це колективна громадянська ініціатива допомоги українцям.
У волонтерстві дуже важлива роль лідера, пасіонарія, але не менш важливо й те, скільки найрізноманітніших людей він зможе залучити й організувати задля реалізації спільних проектів.
У волонтерстві немає маленьких справ – важливо, щоб кожен робив свій вклад у спільне діло по мірі власних можливостей та у відповідності із власними здібностями. Так само, можна сказати, що для міці океанської хвилі – важлива кожна краплинка, з якої вона складається.
Завдяки нашим діаспорянам та підтримці мерії містечка Merignac у регіоні Бордо діє La Maison Ukrainienne – збираються та відправляються в Україну гуманітарні грузи, проводяться багатолюдні мітинги, організовуються виступи та благодійні концерти українських виконавців, надаються консультації та індивідуальна підтримка сім’ям біженців. Та робиться багато іншого заради спільної мети – наближення Перемоги.
З початком повномасштабного російського вторгнення до діяльності La Maison Ukrainienne долучаються й біженці (хоча в переважній більшості вони у перші місяці перебувають у розгубленому стані, адже не мають ані постійного житла, ані роботи, ані уявлення про свої перспективи).
Одна з активних волонтерок нашої громади Даша Бабченко – київська художниця та ілюстратор, вона закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури в столиці.
Зокрема, її креативний хист надає мітингам та українським культурним заходам у Бордо художнього оформлення.
За рік, здається жодна проукраїнська акція в Бордо не обходтлась без того щоб її торкнувся тендітний пензлик нашої мисткині (або мишка її ноутбуку;) !
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-03-22-215238.png)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 2 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-03-22-214948.png)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 3 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 3](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/335459524_1607937036316889_4127148538923988221_n-1024x683.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 4 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 4](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/335727885_1255740598686747_8883579371019806456_n-1024x683.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 5 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 5](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-03-21-220049.png)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 6 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 6](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/335732337_165927906290063_2920841431138276382_n-1024x683.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 7 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 7](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/315909240_1823729034654031_4392705977560843218_n-768x1024.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 8 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 8](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/314935004_8772720912753194_1552986769699996611_n-1024x683.jpg)
Неочікуване визнання Даша отримала, коли розмальовану нею футболку придбав на благодійному ярмарку Марко Галаневіч з DakhaBrakha.
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 9 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 9](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-03-22-220059.png)
Також в Українській школі в Бордо Дар’я проводить для діток заняття, завдяки яким в малечі розвивається художній смак, уява, творчі здібності, налагоджується емоційний стан, що в цілому сприяє зціленню від психологічних травм та пережитих стресів.
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 10 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 10](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/336032574_1200335387522270_5850544055609582638_n-768x1024.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 11 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 11](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/335440800_6083704368335630_2113413240332423276_n-768x1024.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 12 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 12](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/334873552_134051666276442_2331091970583254724_n-768x1024.jpg)
Її патріотичні графічні роботи також були створені для інших проектів таких як War.Stories from Ukraine та Sunflowerfund.co.
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 13 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 13](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-03-21-214956-1024x676.png)
Дівчина вже мала можливість працювати за фахом у Бордо – в творчій команді великої компанії Acces Industrie вона створила серію плакатів.
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 14 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 14](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8168-1024x575.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 15 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 15](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8169-1024x575.jpg)
Але зараз той проект завершено й молода художниця відкрита до співпраці. Вона розглядає різні творчі напрямки адже і в її портфоліо досить різноманітні роботи – Fashion-дизайн, графічний дизайн, розпис приміщення (що був створений на знак подяки французькій родині, яка поділилася житлом), ілюстрація дитячих книжок, тощо.
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 16 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 16](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8174-1024x575.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 17 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 17](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8167-1024x575.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 18 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 18](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8168-1024x575.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 19 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 19](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8169-1024x575.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 20 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 20](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8171-1024x683.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 21 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 21](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8176-697x1024.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 22 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 22](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-03-22-214107.png)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 23 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 23](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/334293530_6123739204338460_1787834753118943771_n-1024x683.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 24 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 24](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8173-1024x683.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 25 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 25](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8172-1024x683.jpg)
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 26 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 26](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/img_8170-1024x724.jpg)
“Дуже хочеться створювати красу! Звичайно, що у кожного є своє розуміння краси… Проте, це те заради чого хочеться працювати. І відчувати себе в команді дуже важливо” – вважає Даша Бабченко.
Варто зазначити, що завдяки знанню французької та англійської мов та авторській індивідуальності, пані Бабченко вже і раніше доводилося працювати у закордонних проектах. Так, зокрема, вона була активною діячкою команди у волонтерському проекті організації “Gruener Grashalm” в Німеччині.
Більше того, Даша також вже працювала й на Paris Fashion Week у 2019 році. Тоді вона була запрошена організаторами для створення серії замальовок streetlook.
![La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 27 La Maison Ukrainienne: Про ефективне волонтерство у співпраці діаспорян та біженців у Бордо - фото 27](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-03-21-214138-1024x540.png)
Нагадаємо, відомі українські дизайнери взяли участь у Budapest Central European Fashion Week й там привернули увагу до теми війни.