У Дубаї масштабно провели VIII громадські Шевченківські читання в ОАЕ

У Дубаї провели VIII громадські Шевченківські читання в Об’єднаних Арабських Еміратах, на які цього разу з різних еміратів ОАЕ з’їхалася рекордна за всі роки проведення громадських читань кількість українців.

Про це повідомило видання «Емірати Сьогодні»

Захід, який відбувся у театрі одного з найбільших молів Дубаю – Mall of Emirates, розпочався виконанням Державного Гімну України.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся консул з економічних питань Консульства України в Дубаї Сергій Краснощокий.

На читання також завітав ІІІ секретар Посольства України в ОАЕ Віталій Федянін, який прочитав «Заповіт» Шевченка арабською мовою.

Ведучий заходу й активіст української громади в ОАЕ Анатолій Глущенко зазначив, що “Шевченка можна читати будь-коли, і це буде накладатися на сучасні події”.

«Щороку Кобзар приходить до нас новим. Другий рік поспіль ми проводимо читання під час повномасштабної війни, але все одно збираємося, щоб надихнутися силою Шевченкового слова», – сказав пан Глущенко.

Цього року до заходу долучилося напрочуд багато дітей. За традицією, українська школа «Софія» підготувала свою театралізовану виставу за власним сценарієм, у якому були й сценка з дитинства поета у виконанні Тімура та Оксани Федулових, і паралелі із сучасною Україною та воїном, втілені Наталією Міщенко та Олександром Вдовиченком, і чудові хореографічні композиції, і неймовірна гра на скрипці учениці школи Віталії Пукіш, яка виконала роль Долі поета.

Як зазначила директорка Української школи «Софія» Наталія Сердюк, уже традиційно Шевченківські читання для школи «Софія» – це можливість донести до громади якусь важливу думку.

«Цього року ми хотіли показати, який би був Тарас Шевченко, якби жив сьогодні. У шкільній виставі були задіяні діти, вчителі й навіть батьки. Артисти були нереревершені, треба заслужити, щоб так аплодували! Але ми аплодуємо не тільки тим, хто виходив на сцену, а й нашим ангелам-помічникам: вчительці Тетяна Суховієнко, яка шила костюми для номерів, вчительці Ренаті Ротбауер, яка поставила хореографію до вистави, вчительці Наталії Міщенко, яка навчала акторській майстерності артистів. Кожен відчував свою важливу місію», – сказала вона.

Наталія Сердюк разом із учителями школи привітала переможців конкурсу «Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!..», оголошеного школою в річницю боротьби України за свою свободу проти російських окупантів.

Переможцями та призерами конкурсу стали Софія Гороховська, Тамара Співаковська, Маріанна Елві, Тімур Федулов, Катерина Микула, Катерина Каленіченко, Ігор Жмуденко та Єва Чечьоткіна.

У матеріалі йдеться, що багато дітей виступили з окремими номерами: поезією на слова Шевченка, піснями, грою на фортепіано та ін.

Президентка Української бізнес-ради в ОАЕ Олена Широкова прочитала поезію, яка вперше звучала на щорічних читаннях – «Не кидай матері». А ведуча заходу Ольга Бондаренко прочитала свій власний вірш «До Шевченка».

З уривком із поеми «Катерина» на читаннях виступила співзасновниця Української жіночої ініціативи Лариса Слейбо, яка також запросила усіх долучатися до щомісячних обговорень книжок українських авторів на зібраннях літературного клубу, створеного в ОАЕ кілька місяців тому Українською жіночою ініціативою.

Українську школу «Дивосвіт» з Абу-Дабі на читаннях представляла директорка Тетяна Атаб.

«Це був абсолютно незвичайний захід – настільки талановиті всі учасники, від початківців до професійних артистів, що ми були під величезним враженнямКожен номер був дуже зворушливим, а дівчина зі скрипкою просто розтопила наші серця. Коли поверталися додому в Абу-Дабі, всі номери були перед очима, а в душі продовжували лунати пісні «Червоної калини», – зізнається пані Тетяна.

На читаннях виступали і ті, хто вже неодноразово брали участь у щорічних заходах (Лілія Григоращук, Олеся Елві, Людмила Нагайчук, Юлія Мартишевська), і ті, хто долучився до читань уперше (Галина Гамалій, Ольга Копач, Олександра Сухіна, Ганна Марунич, співачка Катерина Бушан та інші).

Цікавим вийшло й спілкування головної редакторки «Емірати Сьогодні» Тетяни Співаковської із залом на тему «Чим би цікавився Шевченко, яку б музику слухав, на кого з блогерів був би підписаний, якби жив зараз?»

А справжньою окрасою заходу вже котрий рік поспіль був кожен виступ солісток ансамблю української пісні і танцю в ОАЕ «Червона калина» – Крістіни Новикової, Ольги Бондаренко та Анни Комарь.

У «Еміратах сьогодні» додали, що за традицією, наприкінці читань їхній ініціатор та натхненник Олег Копач відзначив найбільш активних та оригінальних учасників, подарував книжки Шевченка директоркам українських шкіл та інших організацій, які завітали на читання, подякував усім, хто долучився до організації – ведучим, авторам сценарію, учасникам, звукорежисеру Євгену Нечепоренку. Та запропонував наступного року зустрітися в більшому залі, який дасть можливість усім охочим доторкнутися до Шевченкового слова.

Схожі публікації

Залишити коментар