НБУ визнали кращим банком року за версією Central Banking Awards

Національний банк України визнано центральним банком року за версією міжнародної премії Central Banking Awards.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

Зазначається, що цю престижну міжнародну нагороду щороку вручає профільний журнал про діяльність центральних банків та фінансових регуляторів Central Banking.

У номінації «Центральний банк року» Національний банк України переміг уперше, отримавши міжнародне визнання за ефективну роботу минулого року в умовах повномасштабної війни.

Національний банк у перші ж дні війни ухвалив низку жорстких і ефективних рішень, які допомогли зберегти фінансову стабільність в країні. У короткі терміни були оптимізовані монетарна та валютно-курсова політика. Вдалося зберегти довіру до національної валюти, контроль за темпами зростання цін та відносну стабільність на валютному ринку, попри суттєве падіння експорту та вимушений виїзд за кордон мільйонів українців, що рятувалися від війни. З огляду на потребу у фінансуванні Збройних Сил України для протидії повномасштабному нападу росії Національний банк надавав підтримку державному бюджету шляхом купівлі цінних паперів уряду на первинному ринку.

Водночас Національний банк дотримувався підходу обмеженої монетизації бюджету, що допомогло втримати макрофінансову стійкість України.

Також було забезпечено безперебійне функціонування банківської системи. Понад рік банківська система України успішно долає виклики воєнного часу: банки працюють безперебійно, зберігаючи ліквідність та кошти клієнтів, кредитуючи бізнес. Це стало можливим завдяки своєчасній реакції НБУ, скоординованим зусиллям банків та попередньому реформуванню банківського сектору. Банківська система підійшла до періоду повномасштабної війни стійкою, добре капіталізованою та з розробленими заздалегідь планами безперебійної роботи.

Окрім того, Національний банк подбав про убезпечення даних, захист інформації та подальшу повноцінну роботу платіжної інфраструктури для безготівкових платежів.  Фінансові установи країни витримали численні кібератаки та не допустили збоїв у своїй роботі. Щоб захистити інформацію та інформаційні системи банків, Національний банк надав можливість банкам використовувати хмарні сервіси, щоб обробляти та зберігати  інформацію із систем банку у хмарах. Платіжна інфраструктура України, незважаючи на ракетні обстріли та терор з боку рф, завдяки самовідданій роботі учасників фінансового ринку з початку війни забезпечує надійне обслуговування безготівкових операцій та високий рівень довіри українців до безготівкових розрахунків.

Завдяки активній комунікації Національного банку з ринком та громадянами й збереженню безперебійності навіть в умовах війни українці активно ними користувалися.

Збережено довіру громадян та бізнесу до банківської системи. Зокрема, завдяки ініційованому НБУ проєкту Power banking, який забезпечив безперебійність надання фінансових послуг в умовах енерготерору. Так, попри війну, кошти фізичних осіб у банках стабільно зростають. Після проходження шоку перших тижнів повномасштабного вторгнення корпоративні депозити також досить швидко відновилися. Банки і далі кредитують, водночас під час війни попит та апетити банків до ризику суттєво знизилися, як і готовність громадян та бізнесу брати кредити в умовах високої невизначеності. Ключову роль у підтриманні кредитування відіграють державні програми.

Національний банк в умовах війни здійснював регулярну комунікацію з громадськістю, бізнесом, учасниками фінансової системи та державними органами, що дало змогу уникнути паніки на початку повномасштабних воєнних дій, а також зберегти високий рівень прогнозованості населенням та учасниками фінансового ринку заходів регулятора та розуміння їх передумов. Також із перших годин повномасштабного наступу Національний банк здійснював комунікацію з іноземними партнерами. З одного боку, зусилля Національного банку спрямовувалися на залучення міжнародної фінансової підтримки. З іншого, – на посилення фінансового тиску на країну-агресора з метою ослаблення її спроможності фінансувати повномасштабну війну проти нашої держави.

Ефективна співпраця з міжнародними організаціями, центральними банками та державними органами країн-партнерів сприяла збереженню фінансової стабільності в Україні та стала одним із важливих факторів ведення санкцій проти рф.

Нагадаємо, Central Banking Awards – щорічна нагорода профільного журналу Сentral Banking. Вона складається з 26 номінацій, 13 із яких відзначають успішні кейси та здобутки центральних банків світу, а інші 13 – учасників фінансового ринку.

Номінації, за якими обираються найкращі центральні банки: центральний банк року, Голова року, довічне досягнення Голови, економічні дослідження центральних банків, прозорість, управління резервами, управління готівковим обігом, управління ризиками, ініціатива року, вебсайт, видатний внесок у розбудову інституційної спроможності центрального банку, фінансова інклюзія, а також розвиток інфраструктури платежів та ринкових операцій. Інформування про переможців за номінаціями відбувається у кілька етапів.

Схожі публікації

Залишити коментар