Рік вимушеної міграції. Марина Камінська

від Стожари

Киян та гостей столиці запрошують відвідати виставку «Рік вимушеної міграції. Марина Камінська», що проходить у Музеї української діаспори.

У лютому минулого року українська художниця Марина Камінська, як і тисячі інших українців, внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну, була вимушена покинути рідну домівку й виїхати за кордон. Шлях еміграції мисткині пройшов через Західну Україну, Австрію та врешті Німеччину. Протягом останніх семи місяців Марина Камінська мешкає в німецькому місті Брауншвайг.

На персональній виставці художниці представлені акварельні та акрилові роботи, створені нею напередодні повномасштабного вторгнення та після вимушеної міграції до Німеччини. Більшість із них – про біль і силу, про відродження України, про її людей, про світло, яке допомагає українцям у протистоянні в темні часи жорстокої війни.

«Вдома я залишила незавершене велике полотно, але з перших днів повномасштабного вторгнення почала нову серію акварелей … Всі мої рисунки, створені за останній рік, – це рефлексії, спроби усвідомити та прожити тяжкі події війни. Будучи за тисячі кілометрів від дому, я зображаю мою рідну України, яка завжди пульсує в моєму серці» – розповідає художниця.

Виставку «Рік вимушеної міграції. Марина Камінська» можна відвідати в Музеї української діаспори до 2 квітня 2023 року (м. Київ, вул. Князів Острозьких, 40б. Тел. для довідок: 0442806418).

Українська художниця Марина Камінська народилася й виросла в селі Гореничі на Київщині. Навчалася в Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв у Києві. Свій професійний творчий шлях розпочала у сфері сучасної хореографії та згодом продовжила втілювати власні ідеї через форми й ритми кольору у візуальному мистецтві.

Основні теми дослідження Камінської – це самоідентичність людини в різні періоди її зростання та пізнання, зокрема, родинні зв’язки, материнство, національна ідентичність, духовний пошук. У всіх свої роботах мисткиня намагається пізнати реальність через призму структури особистості, котра сприймає та формує її.

Марина Камінська бере участь у групових та проводить персональні виставки в Києві, Відні, Гарс-ам-Кампі, Мюнхені, Нюрнберзі, Кракові, Берліні, Брауншвайгу. Художниця активно приймає участь в благодійних мистецьких аукціонах та проєктах для підтримки ЗСУ та допомоги постраждалим у війні українцям.

Схожі публікації

Залишити коментар