МІОК запрошує на презентацію результатів дослідження: «Українське шкільництво за кордоном: як вплинула війна в Україні»

від Стожари

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою провів опитування вчителів українознавчих суботніх і недільних шкіл «Українське шкільництво за кордоном: як вплинула війна в Україні» і радо запрошує на презентацію результатів 17 лютого 2023 р. о 16:00 год. (онлайн, за київським часом).

Українське шкільництво за кордоном виконує важливу місію – допомагає зберегти ідентичність юних українців, відчути свій зв’язок із Батьківщиною, поширює українську мову і культуру у світі, протидіє асиміляції. Це має особливе значення сьогодні, коли тисячі українських дітей через війну опинилися за кордоном. Певна частина цих дітей не повернеться, тому саме суботні та недільні школи мають перед собою важливе завдання – забезпечити повноцінне україноцентричне навчання дітей, протидіяти «русскому міру», лагідно українізувати російськомовних дітей.

У грудні минулого року МІОК провів Другий світовий форум українознавчих навчальних закладів «В освіті сила України!», де ми розпочали розмову про роль та виклики, які постали перед українським шкільництвом закордоння. Дослідження, яке ми презентуватимемо, показує ті зміни, які відбулися у школах після широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Це дозволить сформувати ефективні кроки для подолання труднощів, які є перед школами, та визначити способи залучення дітей до навчання у цьому типі шкіл.

Під час події ви почуєте відповіді на такі запитання: Чи змінилася кількість педагогів та учнів у школах після широкомасштабного вторгнення рф в Україну? Чи працюють у школах вчителі, які приїхали за кордон після широкомасштабного вторгнення рф в Україну? На яких засадах сьогодні працюють вчителі у суботніх та недільних школах? Який відсоток російськомовних дітей навчається у суботніх та недільних школах? Які програми, стратегії навчання та навчально-методичне забезпечення є у школах? Які труднощі є перед школами? тощо.

У події візьмуть участь: Юрій Бобало – ректор Національного університету «Львівська політехніка», Тарас Кремінь – Уповноважений із захисту державної мови, Стефан Романів – перший віцепрезидент Світового Конґресу Українців (Канада), Євгенія Петрова – очільниця Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (Канада), Оксана Винницька-Юсипович – почесна Консулка Канади в Україні, Оксана Левицька – голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради Світового Конґресу Українців (Канада), Галина Барляк – керівниця Центру вивчення та плекання української мови «Зернятко» (Італія), Роксолана Рахлецька – директорка Української суботньої школи «Сонце в долонях» (Німеччина). До участі запрошено представників Міністерства закордонних справ і Міністерства освіти і науки України. Модератори: Ірина Ключковська – директорка МІОКу та Оксана Трумко – наукова співробітниця МІОКу.

Подія відбудеться 17 лютого о 16:00 (за київським часом). Місце проведення: платформа «Зум».

Для участі у презентації організатори просять реєструватися за покликанням: https://bit.ly/3DzWPJ9

Контактний телефон: +38(067)454-21-62 (Оксана Трумко)

Схожі публікації

Залишити коментар